Soulfly nagrał najlepszy album w karierze?

Małgorzata Wierzejewska
06.07.2015 11:16
Soulfly nagrał najlepszy album w karierze? Fot. REPORTER/ East News

Wygląda na to, że ta płyta może zrobić niemałe zamieszanie na muzycznym rynku. „Archangel” Soulfly trafi na sklepowe półki 14 sierpnia 2015 roku. Sprawdźcie, co na temat krążka powiedział Max Cavalera!

Wokalista Soulfly jest zachwycony nadchodzącym krążkiem kapeli. W niemal każdym wywiadzie Max Cavalera podkreśla, że od dekady nie był tak podjarany tym, że jego zespół nagrał płytę. Muzyk uważa, że czegoś takiego w wykonaniu grupy jeszcze nie słyszeliśmy.

Serio, nie byłem tak podekscytowany wydaniem żadnego dotychczasowego albumu Soulfly. Płyta brzmi ekscytująco i ja jestem podekscytowany. Do tego pracowaliśmy z genialnym producentem, jakim jest Matt Hyde. On naprawdę zrozumiał, co chciałem zrobić na tej płycie. Coś egzotycznego, mistycznego, a nawet biblijnego.

Muzyk powiedział też, że na nowym albumie Soulfly  „Archangel” po raz pierwszy pozwolił sobie na zabawę głosem.

To właśnie Matt Hyde mnie na to namówił. Potem zresztą bardzo mi w tym pomógł. Nigdy wcześniej nie robiłem czegoś takiego z moim wokalem. To ciągle brzmi, jak ja, ale zdecydowanie poczujecie różnicę.

Nowe wydawnictwo zaskoczy też w warstwie muzycznej. Max Cavalera przyznał, że zespół inspirował się europejskimi brzmieniami słuchając... między innymi grupy Behemoth!

Sporo riffów brzmi bardzo europejsko. To jest naprawdę fajne. To wszystko przeze mnie, bo nasłuchałem się takich kapel, jak Melechesh, czy Behemoth.

Jeśli te informacje spowodowały, że z jeszcze większą niecierpliwością czekacie na nowa płytę Soulfly, a opublikowane kawałki promujące ten album od dawna już znacie na pamięć, to mamy dla Was coś nowego.

Zespół ujawnił właśnie, jak będzie wyglądać oficjalna okładka albumu „Archangel”.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Tracklista:

 1. We Sold Our Souls To Metal
 2. Archangel
 3. Sodomites (feat. Todd Jones of NAILS)
 4. Ishtar Rising
 5. Live Life Hard! (feat. Matt Young of KING PARROT)
 6. Shamash
 7. Bethlehem's Blood
 8. Titans
 9. Deceiver
 10. Mother Of Dragons (feat. Richie Cavalera of INCITE, Igor Cavalera of LODY KONG, Anahid M.O.P.)

Bonus tracks:

 1. You Suffer (NAPALM DEATH cover)
 2. Acosador Nocturno
 3. Soulfly X

Nowy album tworzą te same osoby, co ostatni - „Savages” - z września 2013 roku. Dziesiąty album „Archangel” Soulfly wyda już w przyszłym miesiącu, 14 sierpnia 2015 roku. Aby osłodzić fanom czas oczekiwania, grupa  udostępniła w sieci liryczne wideo do „We Sold Our Souls To Metal”.

Przypomnijmy też, że już 19 lipca Soulfly zagra w warszawskim klubie Proxima.

Organizatorem koncertu Soulfly 19 lipca 2015 roku w Warszawie jest P.W. Events. Bilety można kupić między innymi za pośrednictwem stron Biletomat.pl i Eventim.pl‎.

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.