"Sound of Silence" wybrzmiał na 28. finale WOŚP w Gdańsku. "Paweł Adamowicz byłby z nas dumny"

13.01.2020 10:16
WOŚP|undefined Fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

28. finał WOŚP w Gdańsku odbył się pod hasłem Pawła Adamowicza "Gdańsk dzieli się dobrem". W mieście wybrzmiało symboliczne "Sound of Silence".

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2019 roku w Gdańsku skończył się tragicznie. Prezydent miasta Paweł Adamowicz zginął z rąk nożownika, co wstrząsnęło całą Polską. Mimo wielkiej tragedii, bliscy polityka oraz całe miasto Gdańsk zjednoczyło się ponownie podczas 28. finału WOŚP i zbierało pieniądze dla fundacji. Rok temu przed atakiem Paweł Adamowicz powiedział:

Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie.

WOŚP 2020 w Gdańsku. "Sound of Silence" w hołdzie Adamowiczowi

12 stycznia 2020 roku słowa prezydenta zostały przypomniane tuż przed "Światełkiem do nieba" przez Magdalenę Adamowicz. Na telebimach pojawił się krótki film ku pamięci jej męża, a z głośników wybrzmiał hymn pożegnalny polityka - "Sound of Silence".

Przeczytaj także

Głos na scenie zabrała także obecna prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która podziękowała mieszkańcom miasta za obecność na finale:

Rok temu straciliśmy prezydenta, ale otrzymaliśmy wielki dar bycia razem. Dziękuję za ciszę i solidarność, która wtedy oblekła nasze miasto, za wszelkie wyrazy wsparcia.
Paweł Adamowicz Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Disturbed w Polsce w 2020 roku

Grupa Disturbed wróci do Polski już 16 czerwca 2020 roku. Muzycy zagrają w mieście Pawła Adamowicza - w ERGO Arenie w Gdańsku. Bilety na wydarzenie są dostępne na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl. Koncert odbędzie się w ramach "Evolution Tour". 

Zobacz też: Tak brzmi "The Sound of Silence" w wykonaniu Davida Draimana bez instrumentów 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.