Spór o nazwę De Mono został rozstrzygnięty po 10 latach

Aleksandra Degórska
31.07.2018 16:55
De Mono zakończył spór o nazwę po 10 latach|undefined Fot. kadr z wideo

Kto ma prawo do używania nazwy zespołu De Mono? W końcu po wielu latach sprawa została rozwiązana.

W 2008 roku rozpoczął się spór między muzykami De Mono. Marek Kościkiewicz po odejściu z zespołu stworzył nową grupę o tej samej nazwie. W tej sytuacji muzycy Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk postanowili wnieść sprawę do sądu, bowiem uważali, że Kościkiewicz nie ma prawa do nazwy De Mono i pozwali go o naruszenie dóbr osobistych.

Sprawa ciągnęła się przez 10 lat i w końcu została zakończona 30 lipca 2018. Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko Kościkiewiczowi, bowiem Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk nie byli w stanie wykazać, że posiadają oni wyłączne prawo do używania nazwy zespołu - nie zawarto w tej sprawie specjalnej umowy, zatem każdy z członków zespołu ma prawo do korzystania z nazwy De Mono.

Spór muzyków De Mono po 10 latach został rozstrzygnięty

Marek Koscikiewicz tak skomentował sprawę:

Piotr Kubiaczyk i Andrzej Krzywy oprócz pozwu przez ponad dekadę stosowali wszystkie chwyty dla osiągnięcia swojego celu, wielokrotnie mnie obrażając, przekręcając fakty a nawet strasząc groźnymi konsekwencjami tych, którzy zapraszali mnie z resztą kolegów pierwotnego składu zespołu na nasze koncerty. Orzeczenie dziś wydane to dla mnie wielka ulga i olbrzymia satysfakcja z wygranej w tym przykrym procesie.

Przeczytajcie cały jego wpis:

Dotychczas istnieją dwa zespoły o nazwie De Mono - w jednym udziela się wokalista Andrzej krzywy i basista Piotr Kubiaczyk, zaś w drugim grają Marek Kościkiewicz i perkusista Dariusz Krupicz.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.