Spotify umożliwia niezależnym artystom samodzielne wgrywanie muzyki na platformę

Aleksandra Degórska
21.09.2018 13:01
Spotify|undefined Fot. lia.com

Teraz artyści nie będą musieli szukać wytwórni, która umieści ich muzykę na Spotify. Muzycy będą mogli zrobić wszystko na własną rękę.

Spotify postanowił ułatwić sprawę młodym artystom, którzy chcą zaistnieć na serwisie streamingowym. Muzycy będą mogli wgrać swoje utwory bezpośrednio na platformę, bez potrzeby kontaktowania się z wytwórniami. Dotychczas to one mogły bezpośrednio umieszczać muzykę na Spotify, przez co artyści, którzy nie należeli do żadnej wytwórni musieli zapłacić osobom trzecim za to, by się pojawić w serwisie.

Spotify pozwoli artystom wgrywać bezpośrednio piosenki

Muzycy jednak będą mogli wgrywać swoją twórczość bezpośrednio na specjalną platformę dla artystów na Spotify, gdzie też będą kontrolować, ilu mają słuchaczy, jak również zgadzać się na to, by ich utwory pojawiały się na playlistach.

Oprócz tego artyści dodadzą okładki swoich wydawnictw oraz wybiorą datę publikacji i podadzą dodatkowe informacje. Co równie ważne - platforma będzie darmowa dla artystów i Spotify będzie dzielić się zyskiem z muzykami po połowie. Artystom należy się również wynagrodzenie z tytułu praw autorskich.

Najlepiej wgrywać piosenki z kilkudniowym wyprzedzeniem, bowiem Spotify będzie chciało sprawdzić, czy utwór już nie widnieje na serwisie i czy nie narusza zasad.

Nowe funkcje na Spotify

Użytkownicy Spotify, którzy mają Androida otrzymali opcję, dzięki której w końcu mogą zmieniać kolejności utworów na playlistach. Co więcej serwis wprowadził większy limit pobrań piosenek w trybie offline.

Spotify jest jednym z najczęściej wybieranych serwisów streamingowych - w grudniu 2017 roku miał 71 mln abonentów oraz aż 159 mln aktywnych użytkowników. Firma weszła w marcu 2018 na giełdę.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.