Sting zaprosił na scenę Macieja Stuhra: "Demokracja została zaatakowana'' [WIDEO]

01.08.2022 09:43
Sting w Warszawie Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Maciej Stuhr pojawił się na scenie, by przetłumaczyć przemówienie Stinga oraz zaśpiewać z nim "Fragile''.

30 lipca 2022 Sting zagrał koncert w Warszawie - występ artysty przekładano 2 razy i w końcu fani mogli zobaczyć legendarnego muzyka na PGE Narodowym. Podczas koncertu na bisach na scenie pojawił się Maciej Stuhr, który zaśpiewał piosenkę ze Stingiem oraz  przetłumaczył jego wypowiedź dotyczącą wojny na Ukrainie oraz walki o demokrację. 

Polecamy

Sting zaprosił na scenę Macieja Stuhra: "Demokracja została zaatakowana'' [WIDEO]

Portal onet.pl opublikował przemówienie Stinga, które zostało przetłumaczone przez Stuhra:

Demokracja została zaatakowana w każdym kraju na świecie. Jeśli nie będziemy jej bronić, stracimy ją na zawsze. Ale demokracja to bałagan. Demokracja to frustracja. Demokracja jest często nieskuteczna. Wymaga ciągłej uwagi, ciągłej korekty, ale wciąż warto o nią walczyć.

Polecamy

Muzyk dodał:

Tyran kłamie swojemu narodowi, kłamie światu, a przede wszystkim okłamuje samego siebie. Jeśli nie zgadzasz się z tyranem, ryzykujesz więzienie, tortury, a nawet śmierć. A jednak to właśnie musimy zrobić, każdy z nas. 

Maciej Stuhr dalej tłumaczył słowa Stinga:

Musimy podjąć to ryzyko i bronić naszego prawa i mówić prawdę – apelował. – Nasz umysł musi pozostać wolny. Musimy bronić wolności, by być sobą, w naszych umysłach i w naszych ciałach. Wojna w Ukrainie to absurd zbudowany na kłamstwie. Jeśli przełkniemy to kłamstwo, ono nas zje. Kłamstwo panicznie boi się prawdy. Prawda musi zostać usłyszana. I nie możemy przegrać tej bitwy.

Po tych słowach panowie razem wykonali utwór '"Fragile". Maciej Stuhr podzielił się nagraniem z tego wyjątkowego momentu - okazuje się, że nagrał go Borys Szyc.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.