Stół Iana Curtisa trafił na sprzedaż

Przedmiot należący do legendarnego muzyka znowu trafił na sprzedaż. Sprawdź, ile kosztuje kuchenny stół Curtisa.
Mebel stał w domu wokalisty, w którym popełnił samobójstwo w 1980 roku i który został sprzedany przez rodzinę muzyka tego samego roku. Obecny właściciel stołu Terry Harrop wystawił przedmiot na eBayu jeszcze w 2013 roku i sprzedał go za 8 400 funtów, ale transakcja nie doszła do skutku, postanowił więc ponownie sprzedać przedmiot. Harrop uświadomił sobie jak ważną ma rzecz dopiero w momencie, gdy obejrzał biograficzny film o artyście zatytułowany „Control”. W długim opisie na eBayu czytamy jak narodziła się w sprzedawcy fascynacja Joy Division oraz New Order. Fan na przestrzeni lat stał się posiadaczem wielu gadżetów związanych z zespołem.
Stół Iana Curtisa zakupił na eBayu w 2006 roku:
Po prostu to kupiłem, bo był to nieprzeciętny przedmiot. Każdy posiada nagrania - ja mam stół. Ten zespół był dla mnie całym moim życiem przez wiele lat.
Zobaczcie, jak wygląda kuchenny stół Curtisa:
W ogłoszeniu sprzedawca wyjaśnia, że pieniądze chce przeznaczyć na własny zespół Always The Way’s, który powstał w latach 80. i po długiej przerwie wrócił do czynnego muzykowania:
Pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt nagraniowy zespołu, by w końcu w pełni zrealizować potencjał naszych piosenek i melodii, które słyszymy w głowach oraz sercach.
Posłuchajcie, jak brzmi kapela fana Joy Division:
Na początku 2015 roku pod młotek trafił również dom Iana Curtisa, który chcieli wykupić fani i przekształcić w muzeum poświęcone artyście. Ostatecznie właścicielem posiadłości został Hadar Goldman - muzyk i przedsiębiorca. Kupca wydał na to 190 000 funtów i zamierza stworzyć w tym miejscu muzeum Joy Division.
Goldman również okazał się fanem zespołu:
Chociaż zapłaciłem 190 000 funtów - prawie dwa razy tyle co cena wywoławcza - zaangażowałem się w to. Szczególnie po tym, jak usłyszałem o trudnym położeniu fanów, którzy nie mogli zebrać potrzebną sumę pieniędzy na zakup domu, który należał do jednego z moich muzycznych bohaterów z młodości. Joy Division pozostawiło muzyczne dziedzictwo, które zainspirowało wiele współczesnych zespołów.
Poprzez utworzenie muzeum Goldman chce podkreślić rolę legendarnej grupy:
Tu nie chodzi tylko o historię i przeszłość. Dziedzictwo Joy Division zasługuje, by przenieść je do XXI wieku i by zespół urósł do rangi prekursorskich kapel w historii muzyki współczesnej.
Pomysł utworzenia w tym miejscu muzeum nie podoba się jednak członkowi zespołu Bernardowi Sumnerowi:
Dla mnie jest to miejsce smutku. Nie jest to miejsce, do którego chciałbym pójść.
Po samobójstwie lidera w 1980 roku członkowie grupy utworzyli kapelę New Order. Zespół wydał 25 września 2015 roku album „Music Complete”.
Chcielibyście kupić stół Curtisa?
Oceń artykuł