Stone Sour i covery

Magda Słomka
31.10.2014 12:13
Stone Sour i covery Fot. materiały prasowe

Corey Taylor ujawnił tytuł nadchodzącej płyty dowodzonego przez siebie zespołu. Będzie to krążek zawierający utwory innych artystów w interpretacji Stone Sour. Jak się nazywa i czyich kawałków możemy się na nim spodziewać?

„Meanwhile In Burbank” – tak będzie nazywać się najnowsza płyta Stone Sour, na której znajdziemy covery. Krążek ma ukazać się w przyszłym roku. Póki co, jest bardzo tajemniczo – grupa nie ujawniła jeszcze ani jednego szczegółu, który zdradzałby, jakie utwory mogą się na nim pojawić.

Podejrzenia i domysły…

Na ostatniej trasie koncertowej w Ameryce Północnej, zespół każdej nocy prezentował fanom inny cover, między innymi: „Creeping Death” Metalliki, „Love Gun” zespołu Kiss, „Heading Out To The Highway” Judas Priest czy „In Your Eyes” Petera Gabriela. Można mieć więc przypuszczenia, że któryś z utworów znajdzie się na „Meanwhile In Burbank”…

Wiemy natomiast na pewno, że album jest nagrywany w kalifornijskim mieście Burbank, gdzie znajduje się studio nagraniowe perkusisty Stone Sour – Roya Mayorgi. Muzycy rejestrują piosenki od początku października 2014 roku.

Wokalista zespołu, Corey Taylor, stwierdził, że nagranie płyty z coverami zawsze było wielkim marzeniem wszystkich członków kapeli.

Rozmawialiśmy o tym od zawsze. To znaczy, to jest temat, który pojawiał się w naszych rozmowach, odkąd nagraliśmy pierwszą płytę. Zawsze chcieliśmy to zrobić. Ludzie przychodzą i odchodzą, ale my zawsze wracaliśmy do tego pomysłu, lecz nie mieliśmy możliwości nagrania czegoś takiego. Roy w końcu powolnie wybudował własne domowe studio, więc zaczęliśmy działać. Bez żadnej presji – po prostu mamy z tego zabawę.

Co jest takiego przyjemnego w nagrywaniu cudzych piosenek?

Rzeczą, która sprawia, że kocham nagrywać covery jest to, że możesz wejść w skórę swoich największych idoli. To okazja do zabawy. Jest taki rodzaj spokoju, który przychodzi do ciebie, kiedy nie musisz martwić się o swoją własną piosenkę. To utwór kogoś innego. To jest coś, przy czym można się zrelaksować i przypomnieć sobie dlaczego stałeś się fanem muzyki.

Ostatni krążek Stone Sour to „House of Gold & Bones - Part 2” z kwietnia 2013 roku. Pierwsza część albumu, czyli „House of Gold & Bones - Part 1”, miała premierę w październiku 2012 roku.

Czekamy na nowe wieści!

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.