Sully Erna z Godsmack uruchomił fundację wspierającą osoby z problemami psychicznymi

Joanna Chojnacka
10.04.2019 12:19
Sully Erna|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Wokalista grupy Godsmack postanowił pomóc osobom zmagającym się z chorobami psychicznymi. Muzyk uruchomił fundację "The Scars".

Popularni muzycy rockowi i metalowi nie narzekają na stan swoich kont. Najdroższa trasa koncertowa w historii muzyki to "U2 360° Tour", która zapewniła artystom wpływy w wysokości niemal 7 milionów dolarów. Drugie miejsce w zestawieniu również należy do legendy rocka, a jest nią grupa The Rolling Stones, która w latach 2005-2007 zarobiła niecałe 4 miliony dolarów podczas trasy "A Bigger Bang Tour".

Przeczytaj także

I chociaż artyści chętnie wydają pieniądze inwestując w ogromne wille czy drogie samochody, to coraz częściej pamiętają też o najbardziej potrzebujących. Metallica założyła fundację i regularnie wspiera Banki Żywności, także w Polsce. Z kolei Steven Tyler stworzył organizację, która ma na celu pomagać kobietom, które stały się ofiarami przemocy domowej. Kolejny muzyk, który postanowił uruchomić fundację charytatywną to Sully Erna.

Sully Erna z Godsmacka uruchomił fundację charytatywną

Wokalista Godsmacka ogłosił, że chce pomagać osobom, które zmagają się z chorobami psychicznymi. Fundacja "The Scars" ("Blizny") ma zapewniać chorym specjalistyczną opiekę medyczną oraz wszelkie środki, które pozwolą pacjentom wrócić do zdrowia. Muzyk nagrał krótki film, w którym opowiedział o swojej inicjatywie.

Blizny występują w różnych postaciach. Są te fizyczne, które widzimy na ciele, ale też te emocjonalne. To wstydliwy temat, który sprawia, że boimy się, co pomyślą o nas ludzie. Ale wszyscy jesteśmy w jakiś sposób niedoskonali. I to ta niedoskonałość czyni nas wyjątkowymi! Każdy z nas ma coś, co sprawia, że jesteśmy niepewni, zakłopotani. Ale zamiast to ukrywać i demonizować, należy się przyznać do swoich słabości i pokazać je światu! Trzeba pozwolić, aby słabości nas wzmocniły, aby mogły być głosem tych, którzy boją się mówić o własnych. Jeśli zaczniemy dumnie nosić swoje blizny, inni wezmą z nas przykład.

Godsmack wystąpi w Polsce w 2019 roku

Grupa Godsmack wystąpiła w Polsce 26 marca 2019 roku w warszawskiej Progresji. Jednak to nie ostatni tegoroczny koncert formacji w naszym kraju. Ekipa Sully'ego Erny wróci nad Wisłę 12 czerwca 2019 roku do krakowskiego Klubu Studio. 

>>TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT GODSMACK<<

Sprawdź: >>Judas Priest założył fundację wspierającą chorych na Parkinsona<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.