Syn basisty The Cure zastąpił go na koncercie. Zobaczcie nagranie z Fiji Rock

29.07.2019 11:41
Robert Smith z The Cure|undefined Fot. shutterstock.com

Simon Gallup nie mógł wystąpić na koncercie z powodu "poważnej sytuacji rodzinnej", dlatego na festiwalu Fiji Rock zastąpił go jego syn, Eden. Zobaczcie wideo z nietypowego występu The Cure.

Po raz pierwszy w ciągu kilkunastu lat, The Cure zagrało na żywo bez swojego basisty, Simona Gallupa. Decyzja została podjęta na kilka dni przed występem na Fuji Rock Festivalu w Japonii. Według zespołu, "poważna sytuacja rodzinna" spowodowała, że Gallup nie mógł polecieć wraz z zespołem. Na szczęście szybko znaleźli zastępstwo w postaci Edena Gallupa, syna Simona. Młody muzyk jest technicznym swojego ojca, gra też w zespole Violet Vendetta.

The Cure zagrało koncert bez basisty

Zespół udostępnił oficjalne oświadczenie dotyczące swojej decyzji. Okazało się po koncercie na Paleo Festivalu, że Gallup musi wrócić do domu i nie może polecieć z The Cure do Japonii. Formacja nie podała dokładnego powodu. Poniżej znajdziecie pełne oświadczenie ze strony zespołu:

Poważna sytuacja rodzinna związana z naszym basistą Simonem spowodowała, że nie mógł z nami pojechać do Japonii. Nie chcieliśmy rozczarować naszych pięknych i wspaniałych fanów z Japonii, więc po wielu dyskusjach stwierdziliśmy, że zagramy koncert na festiwalu Fuji Rock. Jego miejsce na scenie zajął wybitny i bardzo odważny Eden Gallup. Jesteśmy bardzo wdzięczni Edowi, że nam pomógł. Simon powróci na 7 festiwalowych koncertów. Mamy nadzieję, że bawiliście się na koncercie tak dobrze, jak my. 

Przeczytaj także

Po koncercie na temat Edena Gallupa wypowiedział się sam Robert Smith. Wokalista stwierdził, że całe przeżycie było nieco surrealistyczne, ponieważ to był pierwszy koncert od ponad 20 lat, gdy obok niego nie stał Simon. Stwierdził, że Eden jest jednak tak dobry, że momentami zapominał, że to nie był Simon. Oto kilka nagrań z występu The Cure:

Zobacz także: Robert Smith - 10 ciekawostek na 60. urodziny

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.