Syn muzyka Queen nowym perkusistą The Darkness

Marcin Krzysztof Wodynski
11.05.2015 14:33
Syn muzyka Queen nowym perkusistą The Darkness Fot. Instagram.com/rufusttaylor

Zespół znalazł się w kwietniu w trudnej sytuacji. Na kilka tygodni przed wydaniem nowej płyty musiał znaleźć nowego perkusistę. Ostatecznie do The Darkness dołączył muzyk z bardzo uznanym nazwiskiem.

Pod koniec kwietnia zespół opuściła perkusistka Emily Dolan DaviesThe Darkness już kilka dni później znaleźli dla niej następcę. Gitarzysta zespołu, Dan Hawkins, potwierdził, że dołączył do nich Rufus Taylor, syn perkusisty Queen, Rogera Taylora. Ma on 24 lata, a jego największym dotychczasowym doświadczeniem jest wzięcie udziału w trasie koncertowej projektu Queen + Adam Lambert.

Hawkins powiedział, że nowy perkusista miał bardzo dynamiczne wejście do zespołu. Gdy do nich dołączył, muzycy grali właśnie koncerty zapowiadające nową płytę i musieli jak najszybciej przygotować go do wspólnych występów.

To był niesamowity chaos. Rufus został nam polecony przez jednego z moich znajomych. Była to osoba, na której zdaniu bardzo polegam. Taylor był akurat w Australii, kiedy potrzebowaliśmy nowego członka zespołu. Przyleciał do nas samolotem o 6 rano, a potem prosto z lotniska pojechał na naszą próbę. Zdążyliśmy kilka razy ograć materiał i tego samego wieczoru zagraliśmy wspólnie koncert.

Rufus Taylor jest już trzecim perkusistą The Darkness. Zanim w 2014 do zespołu dołączyła Emily Dolan Davies, za bębny odpowiadał w nim Ed Graham.  

Czwarty album The Darkness „Last of Our Kind” ukaże się 1 czerwca 2015 roku. Promują go utwory „Barbarian” oraz „Open Fire”. Płyta zostanie wydana na CD, w wersji cyfrowej oraz w limitowanej edycji na kolorowym winylu. 

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.