System of a Down opublikował dwa nowe utwory. Fani czekali na ten moment 15 lat

Joanna Chojnacka
06.11.2020 09:17
System of a Down|undefined Fot. shutterstock.com

Grupa System of a Down zaskoczyła fanów. Muzycy po 15 latach milczenia opublikowali dwa nowe kawałki. Jak Wam się podobają?

Czy są na sali fani System of a Down? To się dzieje naprawdę. Po 15 latach muzycznego milczenia grupa opublikowała nowe kawałki. Muzycy nagrali dwa utwory, którymi chcą zwrócić uwagę na konflikt w Armenii, która jest szczególnie bliska ich sercom.

System of a Down opublikował dwa nowe utwory

Ostatni album System of a Down ukazał się w 2005 roku. Przez 15 lat fani zespołu zdążyli nauczyć się każdej nutki z "Hypnotize", zapomnieć je i nauczyć się ich od nowa. Muzycy w 2006 zawiesili działalność, żeby realizować swoje solowe projekty, jednak 10 lat temu znowu połączyli siły. Wszyscy spodziewali się wówczas nowego materiału, jednak musieli poczekać jeszcze 10 lat. Do dziś!

System of a Down powraca z nową muzyką po 15 latach

System of a Down powrócił właśnie z dwoma premierowymi kawałkami. Zespół oświadczył, że utwory "Protect the Land" i "Genocidal Humanoidz" zostały wydane akurat teraz, żeby zwrócić uwagę świata na trudną wojnę, która toczy się w kulturowych ojczyznach muzyków - Artsakh i Armenii. 

Przeczytaj także

Zespół oświadczył, że cała ich czwórka chciała jednym głosem powiedzieć coś, co jest dla nich niezwykle ważne. Stąd nowe kawałki.

Jesteśmy dumni, że możemy się z wami podzielić tymi piosenkami i mamy nadzieję, że się wam spodobają. Ponadto zachęcamy wszystkich do zagłębienia się w teksty, aby dowiedzieć się więcej o źródłach naszych inspiracji. Każdy, kto to zrobi, na pewno będzie miał ochotę wypowiedzieć się na temat przerażających niesprawiedliwości i łamania praw człowieka, do których dochodzi w miejscach, o których opowiadamy.

Zespół zadeklarował, że zyski ze sprzedaży utworów zostaną przekazane na osoby dotknięte wojną w Armenii.

Pokornie prosimy was o darowizny. Możecie wpłacać małe i duże kwoty, aby pomóc poszkodowanym, których jest coraz więcej w tej zbrodni przeciwko ludzkości. Datki zapewnią kluczową i rozpaczliwie potrzebną teraz pomoc i podstawowe zaopatrzenie dla osób dotkniętych tymi ohydnymi czynami.

Nowa muzyka zespołu jest już dostępna do odsłuchania za pośrednictwem portalów streamingowym. Dwa nowe utwory SOAD znajdziecie poniżej:

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.