TOP 10 naprawdę ostrych utworów na Halloween

Aleksandra Degórska
29.10.2015 17:28
Halloween rockowe piosenki|undefined Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

31 października wręcz trzeba słuchać mroczne, agresywne brzmienia. Sprawdźcie, po jakie kawałki warto sięgnąć w najbardziej nawiedzony dzień w roku!

Upiorny strój gotowy, uśmiechnięte dynie przygotowane, pajęczyny wiszą po kątach, już czuć obecność duchów i innych dziwnych pokrak. Brakuje tylko odpowiedniej oprawy muzycznej. Oto 10 utworów, bez których nie można się obejść w czasie Halloween.

1. King Diamond - „Halloween”

Dla niektórych 31 października jest codziennie. King Diamond przyodziewa kostium każdej nocy i wychwala w niebogłosy Halloween. Ten typ tak ma i świetnie nada się na upiorną imprezę.

Przeczytaj także

2. Marilyn Manson - „This is Halloween”

Mroczna bajka „Miasteczko Halloween” zainspirowała metalowych twórców, którzy wzięli na warsztat utwory z tego filmu i nagrali album „Nightmare Revisited”. Marilyn Manson zaproponował własną interpretację utworu „This is Halloween” idealnie wpisując się w fabułę obrazu. Bójcie się dzieciaki, oto nadchodzi zły wujek Manson.

3. Rob Zombie – „American Witch”

Co to za Halloween bez wiedźm! Kawałek artysty pochodzi z trzeciej płyty „Educated Horses” i dotyczy XVII-wiecznego procesu w Salem. Do utworu powstały dwa klipy - jeden przedstawia kapelę, jak wywija na scenie, druga zaś to animacja stworzona przez Dave'a Hartmana. I właśnie ta rysunkowa wersja, gdzie nagie wiedźmy, trupy, Frankenstein i jeszcze inne okropności są bohaterami rzeźni, w sam raz nada się na Halloween.

Przeczytaj także

4. Ozzy Osbourne - „Bark at the Moon”

Tym razem Ozzy Osbourne występuje w roli szalonego naukowca, który wypija jedną ze swoich mikstur i zamienia się w wilkołaka. Tak włochatego Ozzy'ego jeszcze nie widzieliście! I po co było pić wszystko jak popadnie?

5. Helloween – „Halloween”

To, że Helloween lubi Halloween raczej nie dziwi. Natomiast do odsłuchania w ten mroczny wieczór proponujemy kawałek „Halloween”. Jest pełnia księżyca, upiorny las, facet z dynią na głowie i kobiety warte grzechu. Do tej świty dołączają inni dziwni bohaterowie i tak rozpoczyna się imprezka, wszystko przy muzyce zespołu Helloween. Nic tylko dołączyć do tego podejrzanego towarzystwa i będzie można to uczynić już 28 listopada 2017 roku, gdy Helloween jako „Pumpkins United” z dawnym wokalistą Michaelem Kiske i gitarzystą Kaiem Hansenem pojawi się w Polsce w ramach tournée. Koncert odbędzie w warszawskiej Hali Koło.

Przeczytaj także

6. Korn - „Kidnap the Sandy Claws”

Ach te upiorne dzieciaki. Poruszają się na chodzącej wannie, mają domowe zwierzątka w postaci skorpionów, nie wspominając już o wszelakich ostrych narzędziach. Akompaniuje im za to Korn, który podszedł bardzo aktorsko do tego utworu pochodzącego z wcześniej wspomnianego filmu „Miasteczko Halloween”.

7. Alice Cooper - „He's Back (The Man Behind The Mask)”

Utwór opowiada historię Jasona Vorheesa, bohatera filmów z cyklu „Piątek Trzynastego”, który ukrywa się pod legendarną już maską. Kawałek powstał, by uczcić powrót tej postaci w filmie „Piątek, trzynastego VI: Jason żyje”. Może nie jest to typowy utwór dla twórczości Alice Coopera, ale przynajmniej można się pośmiać z kiczowatego teledysku.

Zobacz także: Top 10: Najstraszniejsze horrory na Halloween 2020. Jakie filmy grozy oglądać w święto duchów?

8. Fastway – „Trick or Treat”

„Trick or Treat” to horror z 1986 roku o wokaliście metalowym, który wstaje z umarłych i zaczyna robić niezłe figle. W obrazie wystąpili m.in. Gene Simmons, Ozzy Osbourne czy Marc Price, zaś za soundtrack odpowiedzialna jest kapela Fastway. Tytułowa kompozycja to obowiązkowa pozycja podczas imprezy Halloween.

9. The Misfits - „Halloween”

Kapela Misfits upodobała sobie straszne historie, horrory i inne mrożące krew w żyłach rzeczy. Ich kawałek „Halloween” to niecałe dwie minuty zwariowanej opowieści o tym jakże wyjątkowym dniu.

10. The Ramones – „Pet Sematary”

Utwór powstał do horroru stworzonego na podstawie książki Stephena Kinga o tym samym tytule. Kapela gra sobie na cmentarzu, gdzie przewija się mnóstwo ludzi. W konsekwencji zespół zostaje pogrzebany żywcem. Za co taka surowa kara? 

Przeczytaj także

A Wy przy jakich utworach lubicie spędzać Halloween?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.