Tak wyglądał pogrzeb Piotra Szkudelskiego. Perfect zagrał "Nie płacz Ewka" dla zmarłego perkusisty

01.09.2022 12:17
Piotr Szkudelski Fot. Piotr Molecki/East News

Piotr Szkudelski został pożegnany przez bliskich i fanów, którzy dołączyli do zespołu, by zaśpiewać utwór "Nie płacz Ewka".

Rodzina, przyjaciele i fani pożegnali w środę 31 września muzyka Perfectu Piotra Szkudelskiego, który spoczął na warszawskim Cmentarzu Wilanowskim. Jak podaje PAP, na uroczystościach pogrzebowych kościół św. Anny w Wilanowie był wypełniony po brzegi. Część przybyłych stała przed świątynią. Już na dwie godziny przed rozpoczęciem mszy świętej chętni mogli pożegnać się z Piotrem Szkudelskim w kaplicy na Cmentarzu Wilanowskim.

Polecamy

Nie żyje Piotr Szkudelski. Perfect zagrał "Nie płacz Ewka" na pogrzebie

Msza rozpoczęła się punktualnie o godz. 12. Po mszy do zgromadzonych kilka słów o zmarłym powiedziały najbliższe, żyjące osoby. O tym jak, to jest mieć ojca, który jest popularnym muzykiem mówiła córka:

Dom od zawsze był przepełniony muzyką. Jeszcze jak chodziliśmy do szkoły, w domu odbywały się próby Perfectu i Emigrantów. Było to dla nas życie codzienne. Bywało, że tata zabierał nas na koncerty. Jechaliśmy razem z nim na motocyklu. Mieliśmy szansę obserwować tłumy, które śpiewały piosenki Perfectu. To było nasze normalne życie. Jasne, że jego praca miała swoje blaski i cienie. Taty często nie było w domu. Kiedy jechał na dłuższą trasę bardzo za nim tęskniliśmy. Dlatego potrzebuję powiedzieć to głośno, teraz, kiedy go nie ma z nami: Tato jesteśmy z ciebie bardzo dumni, z tego, co osiągnąłeś swoją pracą i talentem.

fotoPiotr Molecki/East News Fot. foto: Piotr Molecki/East News

Jak podaje Pap, przy rodzinnym grobie na Cmentarzu Wilanowskim, gdzie Szkudelski spoczął, zabrzmiała jedna z najpopularniejszych kompozycji Perfectu - "Nie płacz Ewka". Po chwili wszyscy śpiewali dla Piotra i o Piotrze: „Żegnam Was, już wiem nie załatwię wszystkich pilnych spraw, idę sam, właśnie tam gdzie czekają mnie".

Polecamy

Piotr Szkudelski urodził się 29 grudnia 1955 roku w Warszawie. Był członkiem pierwszego składu kultowego Perfectu, z którym występował przez 40 lat (1980-2020). Grał też w formacjach Dzikie Dziecko (razem ze Zbigniewem Hołdysem), w grupie Martyny Jakubowicz i w zespołach Jajco i Giganci, Emigranci. Brał również udział w sesji nagraniowej "I Ching" (1982-83) - dwupłytowego albumu zrealizowanego m.in. przez muzyków zespołów Perfect, TSA, Osjan, Porter Band, Krzak, Breakout oraz Maanam. Piotr Szkudelski w grudniu skończyłby 67 lat.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.