Tak wyglądał pogrzeb Piotra Szkudelskiego. Perfect zagrał "Nie płacz Ewka" dla zmarłego perkusisty

01.09.2022 12:17
Piotr Szkudelski Fot. Piotr Molecki/East News

Piotr Szkudelski został pożegnany przez bliskich i fanów, którzy dołączyli do zespołu, by zaśpiewać utwór "Nie płacz Ewka".

Rodzina, przyjaciele i fani pożegnali w środę 31 września muzyka Perfectu Piotra Szkudelskiego, który spoczął na warszawskim Cmentarzu Wilanowskim. Jak podaje PAP, na uroczystościach pogrzebowych kościół św. Anny w Wilanowie był wypełniony po brzegi. Część przybyłych stała przed świątynią. Już na dwie godziny przed rozpoczęciem mszy świętej chętni mogli pożegnać się z Piotrem Szkudelskim w kaplicy na Cmentarzu Wilanowskim.

Polecamy

Nie żyje Piotr Szkudelski. Perfect zagrał "Nie płacz Ewka" na pogrzebie

Msza rozpoczęła się punktualnie o godz. 12. Po mszy do zgromadzonych kilka słów o zmarłym powiedziały najbliższe, żyjące osoby. O tym jak, to jest mieć ojca, który jest popularnym muzykiem mówiła córka:

Dom od zawsze był przepełniony muzyką. Jeszcze jak chodziliśmy do szkoły, w domu odbywały się próby Perfectu i Emigrantów. Było to dla nas życie codzienne. Bywało, że tata zabierał nas na koncerty. Jechaliśmy razem z nim na motocyklu. Mieliśmy szansę obserwować tłumy, które śpiewały piosenki Perfectu. To było nasze normalne życie. Jasne, że jego praca miała swoje blaski i cienie. Taty często nie było w domu. Kiedy jechał na dłuższą trasę bardzo za nim tęskniliśmy. Dlatego potrzebuję powiedzieć to głośno, teraz, kiedy go nie ma z nami: Tato jesteśmy z ciebie bardzo dumni, z tego, co osiągnąłeś swoją pracą i talentem.
fotoPiotr Molecki/East News Fot. foto: Piotr Molecki/East News

Jak podaje Pap, przy rodzinnym grobie na Cmentarzu Wilanowskim, gdzie Szkudelski spoczął, zabrzmiała jedna z najpopularniejszych kompozycji Perfectu - "Nie płacz Ewka". Po chwili wszyscy śpiewali dla Piotra i o Piotrze: „Żegnam Was, już wiem nie załatwię wszystkich pilnych spraw, idę sam, właśnie tam gdzie czekają mnie".

Polecamy

Piotr Szkudelski urodził się 29 grudnia 1955 roku w Warszawie. Był członkiem pierwszego składu kultowego Perfectu, z którym występował przez 40 lat (1980-2020). Grał też w formacjach Dzikie Dziecko (razem ze Zbigniewem Hołdysem), w grupie Martyny Jakubowicz i w zespołach Jajco i Giganci, Emigranci. Brał również udział w sesji nagraniowej "I Ching" (1982-83) - dwupłytowego albumu zrealizowanego m.in. przez muzyków zespołów Perfect, TSA, Osjan, Porter Band, Krzak, Breakout oraz Maanam. Piotr Szkudelski w grudniu skończyłby 67 lat.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.