Tarja Turunen wraca do muzyki klasycznej

Małgorzata Wierzejewska
23.07.2015 12:39
Tarja Turunen wraca do muzyki klasycznej Fot. ReyBrujo, CC-BY-SA-3.0

Była wokalistka Nightwish już wkrótce wyda płytę, na której usłyszymy 12 wersji klasycznej pieśni „Ave Maria”. Album został nagrany w kościele Lakeuden Risti w Finlandii.

Nie każdy wie, że Tarja Turunen ma wyższe wykształcenie muzyczne. Wokalistka specjalizuje się w klasyce, skończyła kierunek Śpiew Operowy na Sibellius Academy w Kuopio. Jej liryczny sopran obejmuje aż 3 oktawy.

Płyta „Ave Maria - En Plein Air”, która będzie jej klasycznym debiutem, ukaże się już 11 września 2015 roku. Tarja Turunen zaśpiewa aranżacje między innymi Jana Sebastiana Bacha, Paolo Tostiego, czy Davida Poppera.

Wokalistka miała z czego wybierać. Do dziś na całym świecie powstało blisko 4 tysiące wersji „Ave Maria”. Tarja Turunen także zmierzy się ze słynną pieśnią. Ostatnia odsłona modlitwy, która znajdzie się na „Ave Maria - En Plein Air” będzie jej autorstwa.

Album ukaże się na płycie kompaktowej, winylowej i w formacie cyfrowym. Każda z wersji doczekała się innej okładki.

 • Płyta CD:
foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe
 • Wersja cyfrowa:
foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe
 • Płyta winylowa:
foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Jeśli jesteście ciekawi, jak była wokalistka Nightwish brzmi w takim repertuarze, mamy dla Was przedsmak tego, co znajdzie się na jej nowym krążku. Tarja Turunen już kilkukrotnie zaśpiewała „Ave Maria” publicznie.

Ostatnim wydawnictwem artystki jest wydana w maju płyta DVD „Luna park Ride” z maja 2015 roku. To zapis koncertu, który odbył się 27 marca 2011 roku w Buenos Aires w Argentynie.

Tracklista:

 1. Paolo Tosti
 2. Axel Von Kothen
 3. David Popper
 4. Camille Saint-Saëns
 5. Astor Piazzolla
 6. J. S. Bach / Charles Gounod
 7. Pietro Mascagni
 8. Ferenc Farkas
 9. Giulio Caccini
 10. Michael Hoppé
 11. Charles-Marie Widor
 12. Tarja Turunen
Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.