Tarja Turunen wraca do muzyki klasycznej

Małgorzata Wierzejewska
23.07.2015 12:39
Tarja Turunen wraca do muzyki klasycznej Fot. ReyBrujo, CC-BY-SA-3.0

Była wokalistka Nightwish już wkrótce wyda płytę, na której usłyszymy 12 wersji klasycznej pieśni „Ave Maria”. Album został nagrany w kościele Lakeuden Risti w Finlandii.

Nie każdy wie, że Tarja Turunen ma wyższe wykształcenie muzyczne. Wokalistka specjalizuje się w klasyce, skończyła kierunek Śpiew Operowy na Sibellius Academy w Kuopio. Jej liryczny sopran obejmuje aż 3 oktawy.

Płyta „Ave Maria - En Plein Air”, która będzie jej klasycznym debiutem, ukaże się już 11 września 2015 roku. Tarja Turunen zaśpiewa aranżacje między innymi Jana Sebastiana Bacha, Paolo Tostiego, czy Davida Poppera.

Wokalistka miała z czego wybierać. Do dziś na całym świecie powstało blisko 4 tysiące wersji „Ave Maria”. Tarja Turunen także zmierzy się ze słynną pieśnią. Ostatnia odsłona modlitwy, która znajdzie się na „Ave Maria - En Plein Air” będzie jej autorstwa.

Album ukaże się na płycie kompaktowej, winylowej i w formacie cyfrowym. Każda z wersji doczekała się innej okładki.

 • Płyta CD:
foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe
 • Wersja cyfrowa:
foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe
 • Płyta winylowa:
foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Jeśli jesteście ciekawi, jak była wokalistka Nightwish brzmi w takim repertuarze, mamy dla Was przedsmak tego, co znajdzie się na jej nowym krążku. Tarja Turunen już kilkukrotnie zaśpiewała „Ave Maria” publicznie.

Ostatnim wydawnictwem artystki jest wydana w maju płyta DVD „Luna park Ride” z maja 2015 roku. To zapis koncertu, który odbył się 27 marca 2011 roku w Buenos Aires w Argentynie.

Tracklista:

 1. Paolo Tosti
 2. Axel Von Kothen
 3. David Popper
 4. Camille Saint-Saëns
 5. Astor Piazzolla
 6. J. S. Bach / Charles Gounod
 7. Pietro Mascagni
 8. Ferenc Farkas
 9. Giulio Caccini
 10. Michael Hoppé
 11. Charles-Marie Widor
 12. Tarja Turunen
Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.