Ten kombinezon ochroni Cię przed koronawirusem na festiwalu. Czy to przyszłość branży koncertowej?

27.05.2020 15:51
Festiwal muzyczny|undefined Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Amerykańska firma pokazała projekt kombinezonu, który będzie chronić festiwalowiczów przed koronawirusem. Czy tak będziemy bawić się w przyszłości na koncertach?

Wszyscy fani muzyki zastanawiają się, jak w przyszłości będą wyglądały koncerty. Rozsądnymi rozwiązaniami wydają się być wydarzenia z ograniczoną ilością osób na sali oraz rozsadzenie widzów w odpowiedni sposób. Co jednak z plenerowymi imprezami? Pewna firma postanowiła już teraz znaleźć rozwiązanie i zaprojektowała specjalne stroje, dzięki którym będziemy mogli bawić się bez obaw, że zarazimy się koronawirusem. 

Ten kombinezon ochroni Cię przed koronawirusem na festiwalu. Czy to przyszłość branży koncertowej? [WIDEO]

Production Club zajmuje się m.in. projektowaniem scen. W związku z pandemią, firma postanowiła pomyśleć nad tym, jak rozwiązać problem ludzi, którzy chcą pójść na koncert i nie bać się, że zarażą się koronawirusem. Wpadli zatem na pomysł, by stworzyć specjalny kombinezon.

Zobacz także: Tak wyglądał pierwszy koncert zgodny z zasadą "social-distancing" [WIDEO] 

W takim stroju każdy będzie wyglądać jak bohater cyberpunkowego filmu. W kostiumie znajduje się filter N95, specjalny system do oddychania, co więcej przewidziano pojemniki na jedzenie i napoje. Zobaczcie, jak prezentuje się projekt Micrashell:

 

Production Club zakłada, że organizatorzy imprez kupią takie kostiumy i będą je wypożyczać. Po imprezie natomiast miałyby być one dezynfekowane. Czas pokaże, czy ten pomysł się sprawdzi. 

Polski rząd zniósł kolejne obostrzenia

Od 6 czerwca 2020 roku będzie można organizować w Polsce imprezy plenerowe do 150 osób. Podczas tego typu wydarzeń dalej obowiązują przepisy zachowania dystansu społecznego. Kluby i dyskoteki nadal pozostaną zamknięte.

Zobacz także: Jest decyzja w sprawie koncertów i imprez w polskich klubach

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.