The Killers pokazał granicę amerykańsko-meksykańską w klipie wyreżyserowanym przez Spike'a Lee

Aleksandra Degórska
16.01.2019 12:09
|north Fot. kadr z wideo

The Killers zaprezentowali teledysk do utworu "Land Of The Free", który wyreżyserował zdobywca Oscara, Spike Lee.

"Land Of The Free" to piosenka zainspirowana bieżącą sytuacją polityczną w Stanach, jak również tragediami, które spotkały ów kraj w ostatnich latach. Spike Lee otrzymał od The Killers pełną kreatywną swobodę w tworzeniu wideo.

The Killers pokazał w klipie "Land Of The Free" sytuację na granicy amerykańsko-meksykańskiej

Teledysk powstawał przez kilka ostatnich tygodni 2018 roku. Reżyser udokumentował losy rodzin imigrantów na granicy Stanów i Meksyku, którzy poszukują drogi do tytułowego „kraju wolnych ludzi”. Mit amerykańskiego snu zestawiony jest z mroczną, bardziej depresyjną wizją życia w Stanach Zjednoczonych.

Kawałek "Land Of The Free" został nagrany w należącym do zespołu Battle Born Studios w Las Vegas. Za produkcję utworu odpowiada Jacknife Lee, a gościnnie można usłyszeć wokale gospel należące do Lynn Mabry, Doriana Holleya, Willa Wheatona, Sherree Patrice Brown, Akashy Mabry oraz wokalistek, które stale koncertują z The Killers: Amandy Brown, Danielle René Withers i Eriki Canales. Muzycy zaprosili Spike’a Lee do wyreżyserowania wideo do piosenki.

Od 2004 roku The Killers wydali pięć albumów studyjnych. Ich najnowszy krążek – „Wonderful, Wonderful” z września 2017 – zadebiutował na szczycie Billboard Album Charts.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.