The Killers pokazał granicę amerykańsko-meksykańską w klipie wyreżyserowanym przez Spike'a Lee

Aleksandra Degórska
16.01.2019 12:09
|north Fot. kadr z wideo

The Killers zaprezentowali teledysk do utworu "Land Of The Free", który wyreżyserował zdobywca Oscara, Spike Lee.

"Land Of The Free" to piosenka zainspirowana bieżącą sytuacją polityczną w Stanach, jak również tragediami, które spotkały ów kraj w ostatnich latach. Spike Lee otrzymał od The Killers pełną kreatywną swobodę w tworzeniu wideo.

The Killers pokazał w klipie "Land Of The Free" sytuację na granicy amerykańsko-meksykańskiej

Teledysk powstawał przez kilka ostatnich tygodni 2018 roku. Reżyser udokumentował losy rodzin imigrantów na granicy Stanów i Meksyku, którzy poszukują drogi do tytułowego „kraju wolnych ludzi”. Mit amerykańskiego snu zestawiony jest z mroczną, bardziej depresyjną wizją życia w Stanach Zjednoczonych.

Kawałek "Land Of The Free" został nagrany w należącym do zespołu Battle Born Studios w Las Vegas. Za produkcję utworu odpowiada Jacknife Lee, a gościnnie można usłyszeć wokale gospel należące do Lynn Mabry, Doriana Holleya, Willa Wheatona, Sherree Patrice Brown, Akashy Mabry oraz wokalistek, które stale koncertują z The Killers: Amandy Brown, Danielle René Withers i Eriki Canales. Muzycy zaprosili Spike’a Lee do wyreżyserowania wideo do piosenki.

Od 2004 roku The Killers wydali pięć albumów studyjnych. Ich najnowszy krążek – „Wonderful, Wonderful” z września 2017 – zadebiutował na szczycie Billboard Album Charts.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.