The Smashing Pumpkins odmłodniał?

Magda Słomka
06.11.2014 12:36
The Smashing Pumpkins odmłodniał? Fot. en.wikipedia.org

Mamy dla Was kolejny utwór udostępniony przez formację Billy’ego Corgana. Jest w nim coś, co mocno przypomina najwcześniejsze kawałki zespołu... Pora to sprawdzić!

The Smashing Pumpkins słynie z tego, że w jednej piosence potrafi ująć najwięcej melancholii, ile się tylko da, a już kolejny numer przynosi uderzenie ściany gitar i porządny wstrząs. Dla tych, którzy zapoznali się ze stosunkowo spokojnym utworem z nowego krążka grupy Billy’ego Corgana, mamy coś zdecydowanie bardziej żywiołowego, prosto z Chicago! Posłuchajcie kolejnego premierowego kawałka zespołu, zatytułowanego „One And All”.

Proste, ale zdecydowanie wpadające w ucho riffy powstały oczywiście dzięki niezawodnemu Billy’emu Corganowi i Jeffowi Schroederowi. Za perkusję na nowym albumie odpowiada Tommy Lee z Mötley Crüe. Co sądzi o nim lider zespołu?

Ten gość jest tak bardzo utalentowany i mądry, że czuje do niego wiele szacunku i adoracji.

Powrót do korzeni?

„Powalające Dynie” (nie brzmi to spektakularnie) chyba tęsknią nieco za czasami młodości... Czy te gitary i ta ekspresja nie przypominają Wam kawałków z początków kariery amerykańskiej grupy? I jeszcze te słowa:

One and all / We are, we are so young / We’re young, we’re young.

Lider zespołu nie powiedział zbyt wiele o najnowszym numerze:

W zasadzie, to zaśpiewałem cały utwór za pierwszym razem, kiedy tylko go napisałem.

Premierowy kawałek jest zapowiedzią „Monuments to an Elegy” – pierwszej z dwóch nadchodzących płyt The Smashing Pumpkins. Pierwsza w sklepach już 9 grudnia 2014 roku, druga – w przyszłym roku. A tak wygląda okładka nowego singla:

Smashing-Pumpkins-One-And-All

Co sądzicie o tym brzmieniu?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.