„The Trooper” w wykonaniu Harp Twins

Aleksandra Degórska
18.07.2016 15:07
|north Fot. kadr z wideo

Oto co dzieje się, gdy klasyka spotyka metal. Posłuchajcie słynnej kompozycji Iron Maiden w nietypowym wykonaniu.

Myśleliście, że na harfie można tylko plumkać ładne melodyjki w eleganckiej restauracji? Wiadomo, że brzmienie tego instrumentu jest wysublimowane, ale nikt nie powiedział, że należy na nim grać tylko niewinne piosenki.

Harp Twins łączą to, co wydawałoby się, że do siebie nie pasuje. Otóż urodziwe bliźniaczki grają na harfach metalowe i rockowe standardy. Tym razem wzięły się za słynny hit Iron Maiden prezentując go w zupełnie innej aranżacji.

Na starym cmentarzysku Camille oraz Kennerly Kitt wykonały „The Trooper” i patrząc na ich miny od razu widać, że granie na harfach sprawia im sporo przyjemności.

Ten słynny numer Iron Maiden chyba jeszcze nigdy nie brzmiał tak elegancko i z wdziękiem:

Bliźniaczki mają na swoim koncie w sumie 4 płyty. „Harp Attack”, „Harp Fantasy” ukazały się w 2013 roku. 3. krążek „Harp Attack 2” ujrzał światło dzienne w 2015, zaś „Harp Fantasy 2” pojawił się w 2016 roku.

Na płytach znalazły się utwory ze ścieżek dźwiękowych słynnych filmów, jak również takie covery, jak m.in. „Fear of the Dark” Iron Maiden, „The Bard’s Song” Blind Guardian, „One” Metalliki, „Nemo” Nightwish.

Posłuchajcie, jak bliźniaczki wraz z innymi muzykami poradziły sobie z numerem „Hotel California”:

Kolejny raz przekonujemy się, że muzyka nie zna granic i również klasycznie brzmiące instrumenty świetnie nadają się do tego, żeby wykonywać na nich metalowe czy rockowe klasyki.

Wystarczy wspomnieć o wiolonczelistach. Pierwszym skojarzeniem jest oczywiście Apocalyptica, ale również Emil & Dariel Rock Cellos przerabiają rockowe standardy, jak chociażby „Sweet Child O’ Mine”.

Podoba się Wam „The Trooper” w wykonaniu Harp Twins?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.