Thom Yorke (Radiohead) stworzy muzykę do remake’u słynnego horroru „Suspiria”

Maciej Koprowicz
16.05.2018 11:31
Thom Yorke (Radiohead) stworzy muzykę do remake’u słynnego horroru „Suspiria” Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/EAST NEWS

Brytyjski muzyk jest specjalistą od niepokojącej, neurotycznej muzyki. Wydaje się więc idealnym wyborem, jeśli chodzi o skomponowanie ścieżki dźwiękowej do filmu grozy.

Włoski film „Suspiria” w reżyserii Dario Argento, w Polsce wyświetlany jako „Odgłosy” to jeden z najsłynniejszych horrorów wszech czasów. Zaliczany jest do podgatunku giallo, czyli filmów bazujących na popularnych we Włoszech pulpowych kryminałach.

„Suspiria” opowiada historię młodej baletnicy Suzy, która przybywa do szkoły w Niemczech. W placówce dochodzi do przerażających mordów, a główna bohaterka postanawia rozwikłać ich zagadkę.

„Suspiria” – remake w 2018

Włoski reżyser Luca Guadagnino („Tamte dni, tamte noce”) podejmie się stworzenia remake’u kultowej produkcji z 1977 roku. W rolach głównych wystąpią Tilda Swinton, Dakota Johnson i Chloë Grace Moretz. Na ekranie zobaczymy również Jessikę Harper, czyli Suzy z oryginalnej wersji „Suspirii”. Ścieżkę dźwiękową do horroru stworzy Thom Yorke, wokalista Radiohead.

Za produkcję nowej „Suspirii” odpowiadają Amazon Studios. Początkowo wyświetlany będzie w kinach, a następnie w serwisie streamingowym Amazon Prime. Premiera przewidziana jest na 2 listopada 2018, czyli krótko po tegorocznym Halloween.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.