Thom Yorke (Radiohead) stworzy muzykę do remake’u słynnego horroru „Suspiria”

Maciej Koprowicz
16.05.2018 11:31
Thom Yorke (Radiohead) stworzy muzykę do remake’u słynnego horroru „Suspiria” Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/EAST NEWS

Brytyjski muzyk jest specjalistą od niepokojącej, neurotycznej muzyki. Wydaje się więc idealnym wyborem, jeśli chodzi o skomponowanie ścieżki dźwiękowej do filmu grozy.

Włoski film „Suspiria” w reżyserii Dario Argento, w Polsce wyświetlany jako „Odgłosy” to jeden z najsłynniejszych horrorów wszech czasów. Zaliczany jest do podgatunku giallo, czyli filmów bazujących na popularnych we Włoszech pulpowych kryminałach.

„Suspiria” opowiada historię młodej baletnicy Suzy, która przybywa do szkoły w Niemczech. W placówce dochodzi do przerażających mordów, a główna bohaterka postanawia rozwikłać ich zagadkę.

„Suspiria” – remake w 2018

Włoski reżyser Luca Guadagnino („Tamte dni, tamte noce”) podejmie się stworzenia remake’u kultowej produkcji z 1977 roku. W rolach głównych wystąpią Tilda Swinton, Dakota Johnson i Chloë Grace Moretz. Na ekranie zobaczymy również Jessikę Harper, czyli Suzy z oryginalnej wersji „Suspirii”. Ścieżkę dźwiękową do horroru stworzy Thom Yorke, wokalista Radiohead.

Za produkcję nowej „Suspirii” odpowiadają Amazon Studios. Początkowo wyświetlany będzie w kinach, a następnie w serwisie streamingowym Amazon Prime. Premiera przewidziana jest na 2 listopada 2018, czyli krótko po tegorocznym Halloween.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.