Thom Yorke zagrał na nosie wytwórniom

Urszula Drabińska
29.09.2014 10:28
Thom Yorke zagrał na nosie wytwórniom Fot. Henry Laurisch, CC BY-SA 3.0

Frontman Radiohead udostępnił nowy solowy album w sieci BitTorrent. Za „Tommorow’s Modern Boxes” trzeba jednak zapłacić.

Radiohead pracuje właśnie nad nowym albumem. Thom Yorke nie próżnował też solowo i niespodziewanie opublikował „Tommorow’s Modern Boxes”. Ponieważ nie przepada za wytwórniami muzycznymi, 8 nowych piosenek postanowił wydać w zupełnie inny sposób.

26 września z dumą ogłosił na Twitterze:

Próbuję czegoś nowego, nie wiem, jak to będzie. Ale oto jest :)
thom-yorke-tomorrow Fot. foto: twitter.com/thomyorke

Bez żadnych zapowiedzi i wcześniejszych akcji promocyjnych od piątku płytę legalnie można pobrać z Torrenta… po wpłaceniu 6 dolarów.

Za darmo ściągnąć można singiel „A Brain In A Bottle” oraz klip do niego. W ciągu doby pobrało go 116 tys. osób. Yorke zapowiedział, że Ci, którym nowe kompozycje się spodobają, już wkrótce będą mogli kupić album „Tommorow’s Modern Boxes” na płycie winylowej za niecałe 50 dolarów.

Artyści obędą się bez wydawców?

Skorzystanie z usług BitTorrent to nie pierwszy eksperyment frontmana Radiohead z alternatywnymi sposobami dystrybucji muzyki.

W 2007 roku zespół umożliwił ściągnięcie w całości albumu „In Rainbows” ze swojej strony internetowej. Zainteresowani mogli zapłacić za niego tyle, ile chcieli. Mogli też nie zapłacić nic.

Płyta w wersji cyfrowej i na nośniku fizycznym sprzedała się łącznie w ponad 3 mln egzemplarzy.

Lista utworów na „Tommorow’s Modern Boxes”:

  1. A Brain In A Bottle
  2. Guess Again!
  3. Interference
  4. The Mother Lode
  5. Truth Ray
  6. There Is No Ice (For my Drink)
  7. Pink Section
  8. Nose Grows Some
Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.