Top 10: Rockowi i metalowi muzycy, którzy występują w maskach

Maciej Koprowicz
07.09.2017 16:11
Top 10: Rockowi i metalowi muzycy, którzy występują w maskach Fot. arena/Sipa USA/East News, Photoshot/REPORTER

Można być gwiazdą muzyki, w ogóle nie pokazując twarzy. Ci artyści postawili na tajemniczość.

Ludzie posługują się maskami od zarania dziejów. Na przestrzeni wieków służyły różnym celom – religijnym, magicznym, a nawet sanitarnym, jak ptasie dzioby lekarzy walczących z dżumą. Podstawowym zadaniem maski było jednak ukrycie tożsamości właściciela – z czego korzystali na przykład przestępcy i… kochankowie podczas weneckiego karnawału.

Maska, jako przedmiot nadający użytkownikowi umowną, nową tożsamość znalazła też zastosowanie w sztuce, szczególnie w teatrze. Dzięki niej można było podkreślić, że kreowana postać nie jest tą samą osobą, co odtwarzający ją aktor. Zabieg ukrycia się za maską do dziś chętnie stosują artyści, w tym muzycy.

Zamaskowani rockmani albo chcą chronić swój prywatny wizerunek przed światem, albo starają się zaznaczyć, że występują na scenie w roli „alter ego”, albo po prostu chcą zrobić na odbiorcy wielkie wrażenie. Bez względu na motywy, które kierują muzykami zakładającymi maski, bez wątpienia dodają one ich występom kolorytu i sprawiają, że ich twórczość staje się jeszcze bardziej intrygująca. Poznajcie 10 muzyków, którzy na scenie ukrywali twarze.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.