Trent Reznor wygrał Oscara. Za co lider NIN zdobył statuetkę?

26.04.2021 10:25
Trent Reznor na gali Oscarów Fot. ABACA/Abaca/East News

Trent Reznor ostatnio przerzucił się na tworzenie muzyki do filmów oraz seriali i wychodzi mu to bardzo dobrze, o czym świadczą kolejne nagrody.

25 kwietnia 2021 równolegle w Dolby Theatre i na dworcu kolejowym Union Station w Los Angeles rozpoczęła się 93. gala oscarowa. Kto zwyciężył w muzycznych kategoriach? Okazało się, że nie zabrakło rockowego akcentu podczas gali.

Polecamy

Oscary 2021 - Kto zwyciężył w muzycznych kategoriach?

To co fanów muzyki interesowało najbardziej podczas gali Oscarów to kategorie muzyczne - Najlepsza piosenka, Najlepsza muzyka oryginalna oraz Najlepszy dźwięk. W pierwszej z nich wygrał utwór "Fight for You" z filmu "Judas and the Black Messiah". Za piosenkę odpowiadają D’Mile i H.E.R..

Natomiast w kategorii Najlepsza muzyka oryginalna zwyciężył Trent Reznor, który wraz z Atticusem Rossem i Jonem Batistą odpowiadają za muzykę do filmu "Co w duszy gra". Produkcja również otrzymała statuetkę za Najlepszy długometrażowy film animowany. W kategorii Najlepszy dźwięk statuetkę otrzymali twórcy filmu "Sound of Metal".

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.