Trent Reznor z Nine Inch Nails w najnowszej zapowiedzi serialu "Watchmen" [WIDEO]

20.10.2019 10:25
Trent Reznor|undefined Fot. kadr z wideo

Wkrótce seria komiksów "Strażnicy" Alana Moora doczeka się serialowej adaptacji. Jak się okazało, w produkcji weźmie udział lider Nine Inch Nails.

"Strażnicy" to amerykański komiks liczący pierwotnie 12 zeszytów, które ukazywały się w latach 1986-1987. Opowieść graficzna mówi o historii byłych superbohaterów, którzy chociaż już dawno są na emeryturze, po raz kolejny się spotykają i stawiają czoła nowemu zagrożeniu. Autorami komiksu są twórcy Alan Moore oraz Dave Gibbons. W 2009 roku opowieść doczekała się filmowej adaptacji w reżyserii Zacka Snydera.

Trent Reznor i Atticus Ross z muzyką do serialu "Watchmen"

Tym razem komiks zostanie ponownie przedstawiony przez HBO w serialu "Watchmen". Fabuła produkcji póki co nie jest znana, jednak twórcy zdradzili, że pojawi się w niej wiele nowych postaci, co oznacza, że nie będzie ona wiernym odwzorowaniem komiksu. Na oficjalnym Twitterze serialu pojawiło się krótkie wideo, na którym widzimy Trenta Reznora oraz Atticusa Rossa. Muzycy od 2010 roku działają w zespole How to Destroy Angels. Współpraca lidera Nine Inch Nails z Rossem zaowocowała także muzyką do filmu Davida Finchera "The Social Network", za którą duet w 2011 roku dostał Oscara. Jak wynika z filmu, artyści będą autorami również dźwięków, które usłyszymy w serialu "Watchmen".

Zobacz też: "Watchmen", "Westworld" i "Dolina krzemowa" - serialowe nowości HBO na 2019-2020

"Watchmen" - Kiedy premiera?

Wiele mówi się o nowej interpretacji dzieła Alana Moore'a i Dave'a Gibbsona. Fani komiksu nie mogą doczekać się premiery, żeby móc zachwycić się produkcją lub ostro ją skrytykować. Twórcy serialu zapowiedzieli, że pierwszy odcinek "Watchmen" zobaczymy już 20 października 2019 roku na HBO. 

Zobacz też: Trent Reznor dostał nominację za najlepszy utwór country w 2019 roku

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.