Utwór Green Day wykonany przez 109 filmów

Jakub Gańko
15.02.2016 13:07
Utwór Green Day wykonany przez 109 filmów Fot. kadr z wideo

To więcej niż zwykły cover - to szalony montaż wypowiedzi bohaterów ponad 100 filmów. Zobaczcie nietypowe wideo z jednym z największych przebojów Green Day.

Najwyraźniej mamy do czynienia z rozkwitem kolejnej internetowej mody: składania na nowo tekstów utworów z dialogów postaci filmowych. Po przedstawionym w ten sposób „In The End” Linkin Park przyszła pora na „Basket Case” zespołu Green Day. Choć tym razem użyto „tylko” 109 filmów, klip robi wcale nie mniejsze wrażenie.

Od klasyki kina po letnie blockbustery. Od „Ali G Indahouse” i „Strasznego filmu”, przez „Donniego Darko” i „Equilibrium”, aż po „Gwiezdne wojny” i „Władcę pierścieni”. Znalazła się nawet chwila dla kultowego „The Room” uznawanego powszechnie za jeden z najgorszych obrazów w historii kina.

Autorem filmowego kolażu jest youtube'owy kinomaniak Ross Thompson z kanału The Unusual Suspect. Jak sam przyznał, stworzenie tego dzieła zabrało mu około trzech dni. Każdego z nich poświęcał na montowanie cztery godziny. Listę wszystkich 109 filmów, których użył, znajdziecie w opisie filmu.

Jak Arnold Schwarzenegger, Yoda, Groot, laleczka Chucky, Galadriela i wielu innych wypadają w przeboju grupy Billiego Joego Armstronga? Przekonajcie się sami. Nasz faworyt to powracająca przy każdym refrenie postać z „Kosmicznych jaj” Mela Brooksa.

„Basket Case” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kompozycji Green Day. Utwór był trzecim singlem promującym album „Dookie” z 1994 roku. Kawałek znalazł się na demówce zespołu, która zaważyła o tym, że producent Rob Cavallo podpisał z nim kontrakt. Singiel spędził pięć tygodni na szczycie zestawienia Billboardu i zapewnił kapeli nominację do Grammy w 1995 roku.

Podobnie szalony hołd złożyli Green Dayowi muzycy Minority 905, którzy wykonali w 10 minut 52 kawałki grupy. Sam zespół nie spieszy się z nagrywaniem 12. płyty. W międzyczasie zajmuje się produkcją własnej kawy i bronieniem licealnego musicalu na podstawie „American Idiot”.

Jak Wam się podoba „Basket Case” w takim wykonaniu?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.