Utwór "Smells Like Teen Spirit" pobił rekord na Spotify. Niewiele rockowych hitów może się tym pochwalić

30.06.2021 16:42
Kurt Cobain z Nirvany Fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News

Oto kolejny rekord w dorobku Nirvany. Piosenka z "Nevermind" nadal jest niezwykle popularna w serwisach streamingowych.

Fani Nirvany mają powód do dumy, bo pobili rekord słuchając przeboju zespołu "Smells Like Teen Spirit" na Spotify. Jest mało rockowych kawałków, które mogą pochwalić się takim rekordem.

Polecamy

Utwór "Smells Like Teen Spirit" pobił rekord na Spotify. Niewiele rockowych hitów może się tym pochwalić

Gwiazda Nirvany nadal nie gaśnie i kawałek "Smells Like Teen Spirit" wciąż jest jednym z najczęściej odtwarzanych rockowych kawałków w sieci. Przebój z płyty "Nevermind" został odtworzony na serwisie Spotify miliard razy. Robi wrażenie, prawda?

Jest to drugi kawałek z lat 90., któremu udało się ustanowić taki rekord. Miliard wyświetleń zaliczył wcześniej utwór Oasis "Wonderwall". Zespołowi udało się zaliczyć taką ilość odtworzeń w październiku 2020 roku. Również Linkin Park ostatnio może pochwalić się takim rekordem z kawałkiem "In the End".

Polecamy

Rolling Stone w 2000 roku umieścił „Smells Like Teen Spirit” na 3. miejscu listy 100 najpopularniejszych kawałków. Teledysk do tego numeru został wyreżyserowany przez Samuela Bayera i miał nawiązywać do punkowego klimatu, jak również do filmów „Over the Edge” z 1979 oraz „Rock 'n' Roll High School”. Utwór stał się ponadczasowym hitem, do czego przyczyniła się stacja MTV, która często pokazywała słynny klip do piosenki Nirvany.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.