Wdowa po Romualdzie Lipko krytykuje Cugowskiego: ''To dla mnie podłe''

03.10.2022 17:03
Krzysztof Cugowski Fot. Krzysztof Radzki/East News

Muzycy Budki Suflera oraz wdowa po Lipko opowiedzieli o nieprzyjemnych sytuacjach do których miało dojść pod koniec życia Romualda.

Muzycy Budki Suflera oraz wdowa po Romualdzie Lipko opowiedzieli o relacji z Krzysztofem Cugowskim. Stwierdzili, że były wokalista formacji zachował się bardzo nieodpowiednio wobec zmarłego muzyka oraz miał rozpowiadać nieprawdziwe informacje. 

Polecamy

Wdowa po Romualdzie Lipko krytykuje Cugowskiego: ''To dla mnie podłe''

W 2014 roku Budka Suflera zdecydowała się na zakończenie działalności, bo muzycy czuli, iż przekazali już wszystko i ten format już się wyczerpał. Artyści jednak po kilku latach postanowili wrócić do grania, jednak bez Cugowskiego, który uważa wszelkie działania po trasie pożegnalnej w 2014 są demolowaniem legendy. 

Stosunki między muzykami Budki Suflera a Krzysztofem Cugowskim są dosyć chłodne. Mieczysław Jurecki, Tomasz Zeliszewski oraz Dorota Lipko w obszernym wywiadzie z Plejadą opowiedzieli o szczegółach tej relacji i wcale nie mają dobrego zdania na temat Cugowskiego. Muzycy twierdzą, że artysta miał rozpowiadać, że Lipko reaktywował zespół, gdy był już chory:

To jest świństwo. Zaczęliśmy grać na nowo, kiedy Romek nie miał pojęcia o tym, że jest chory - stwierdza Jurecki, a wdowa po Romualdzie Lipko, Dorota, dodaje: "Umarły się nie obroni".

Wdowa wspomniała również o tym, że Cugowski zadzwonił do jej męża, gdy zdiagnozowano u niego raka. Według niej w ten sposób wokalista chciał wybadać sytuację:

Według mnie było to po to, żeby sprawdzić, jaki tak naprawdę jest stan Romka. Później przyszło pismo z kancelarii prawnej, żeby jak najszybciej rozwiązać Budkę Suflera. Najlepiej jeszcze przed wakacjami. To był początek czerwca. (...) Nie rozumiałam, jak to możliwe, że po tym, jak człowiek dowiaduje się, że przyjaciel jest śmiertelnie chory i zaczyna walkę o życie, przychodzi do niego z takim kwitem. To dla mnie tak podłe

Polecamy

Tomasz Zeliszewski wspomniał również o artykułach, które pojawiły się wkrótce po śmierci Romualda:

Dwa dni po śmierci pozwolił, żeby w dwóch czołowych tabloidach ukazał się materiał, w którym jest przedstawiony jak bohater i opoka szlachetności, który wybaczył umierającemu koledze. Nikt nie wie do dzisiaj, co on miałby mu wybaczać.

Dorota Lipko opowiedziała również o tym, jak miał się zachować Cugowski na pogrzebie Lipki:

W katedrze na mszy było miejsce honorowe dla Krzyśka. Przyszedł, ale to go przerosło. Nie chciał przy nikim siedzieć. Przemilczę to, jak wyglądał. Stanął, warknął, nahuczał i wyszedł z synem z katedry – stwierdziła. Prawdopodobnie nawet nie wie, gdzie jest Romka grób.

Jednocześnie muzycy stwierdzili, że gdyby Krzysztof Cugowski chciał z nimi razem zagrać to zgodziliby się na taką propozycję. 

Polecamy

Tymczasem Budka Suflera przymierza się do wydania studyjnego albumu z nowym wokalistą - Jackiem Kawalcem. Zespół opublikował już 2 single, ''Wontpliwości' oraz ''O tobie myślę w zimną noc". Nowa płyta ma ukazać się jeszcze jesienią.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.