Wejście na Woodstock zostało zabronione. Władze nie chcą zamieszania z powodu 50. rocznicy festiwalu

14.08.2019 10:21
Wejście na Woodstock zostało zabronione. Władze nie chcą zamieszania z powodu 50. rocznicy festiwalu Fot. shutterstock.com

Oryginalne pole Woodstockowe obecnie nazywa się Bethel Woods Center for the Arts i zostało niedawno uznane za zbyt małe na obchody 50. rocznicy festiwalu.

Niedawno okazało się jednak, że weterani Woodstocka, czyli Santana, John Fogerty i Ringo Starr mają zagrać w weekend 16-19 sierpnia 2019 roku. Impreza odbędzie się dokładnie 50 lat po oryginalnym festiwalu i jednocześnie będzie to jedyna szansa na "uhonorowanie" pierwszego Woodstocku. Z tego powodu nie są jednak zadowoleni lokalni politycy, którzy wciąż rozpamiętują zamieszanie związane z poprzednimi edycjami festiwalu.

Nie wejdziecie na Woodstock jeśli nie kupicie biletów na koncerty

Jak podaje portal Variety, jedynie osoby, które mają bilety będą mogły wejść na teren Bethel Woods w dniach od czwartku do niedzieli. Każdy z uczestników będzie musiał pokazać też przepustkę, którą otrzymał podczas kupowania elementów. Na festiwalu znajdzie się też element bardzo nie-woodstockowy, a mianowicie bramki z ochroniarzami.

Przeczytaj także

Stanowi żołnierze będą rozstawieni wokół dróg wiodących na festiwal, a miasto zakazuje używania samochodów w niedalekiej odległości od terenu imprezy. Każde auto pozostawione w okolicach festiwalu zostanie odholowane przez policję. Na temat nadchodzącego wydarzenia wypowiedziała się prezes Bethel Woods, Darlene Fedun. W oświadczeniu dla Associated Press powiedziała: 

Chcemy zachęcić osoby, które nie są zainteresowane koncertami, tylko byciem w tym miejscu i poczuciem tych wibracji by... odwiedziły teren festiwalu w inny weekend.

Miasto i tak spodziewa się około 100 tysięcy turystów w trakcie weekendu 16-19 sierpnia 2019 roku. 

Zobacz też: Woodstock oficjalnie został odwołany. Miał 50 lat 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.