Wiemy, kto dołączy do Rock and Roll Hall of Fame. Jest metalowy zespół!

05.05.2022 12:12
Wiemy, kto dołączy do Rock and Roll Hall of Fame. Jest metalowy zespół! Fot. Rick Davis / Splash News/EAST NEWS

Poznaliśmy tegorocznych artystów, którzy zostaną wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame. Jest wśród nich jeden metalowy zespół, a także... Eminem.

Rock and Roll Hall of Fame - oto lista finalistów w 2022 roku

To wiemy już oficjalnie - Judas Priest zostanie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2022 roku. Zespół nie zostanie jednak wprowadzony jako "performer" tylko w kategorii Musical Excellence Award. Jeśli chodzi natomiast o "performerów", to "zaszczytu" dostąpią Dolly Parton, Duran Duran, Lionel Richie, Eurythmics, Carly Simon oraz... Eminem.

Polecamy

Nagroda "Musical Excellence" jest nadawana "artystom, muzykom, kompozytorom i producentom, których oryginalność miała ogromny wpływ na muzykę", co zdaje się być idealnym wyróżnieniem dla Judas Priest. W 2010 roku twórcy HOF przyznali, że ta kategoria daje im możliwość na "wyróżnienie ludzi, którzy zwykle mogliby nie zostać wzięci pod uwagę w innej kategorii".

Jak zauważa Blabbermouth, to Judas Priest jest drugim zespołem, który otrzymał nagrodę w kategorii Musical Excellence - E Street Band był pierwszy. W zeszłym roku wyróżniono natomiast metalowego gitarzystę Randy'ego Rhoadsa, który przez lata grał w zespole Ozzy'ego Osbourne'a i Quiet Riot. 

Jak czytamy w oświadczeniu włodarzy Hall Of Fame, do galerii sław zostaną wprowadzeni obecni muzycy Judas Priest, czyli Rob Halford (wokale), Ian Hill (bas), Glenn Tipton (gitara) oraz Scott Travis (perkusja), a także byli członkowie zespołu - K.K. Downing (gitara), Les Binks (perkusja) oraz zmarły perkusista Dave Holland. 

Polecamy

Sprawę na łamach Billboardu skomentował Rob Halford:

Wow, to jest ekscytujące! Nareszcie. Nareszcie się to udało. I alleluja, nareszcie jest kolejny metalowy zespół w Hall of Fame! To jest błogosławieństwo, na które wszyscy czekaliśmy.

Ceremonia wprowadzenia wykonawców odbędzie się 5 listopada 2022 roku w Microsoft Theater w Los Angeles. Później zostanie wyemitowana na HBO i HBO Max.

Wprowadzeni w kategorii "performer":

  • PAT BENATAR
  • DURAN DURAN
  • EMINEM
  • EURYTHMICS
  • DOLLY PARTON
  • LIONEL RICHIE
  • CARLY SIMON

Nagroda Musical Excellence:

  • JUDAS PRIEST
  • JIMMY JAM & TERRY LEWIS
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.