Wokalista Duran Duran został oskarżony o molestowanie seksualne

Aleksandra Degórska
12.07.2018 11:25
Simon Le Bon z Duran Duran|undefined Fot. East News

Frontman Duran Duran, Simon Le Bon, wszystkiemu zaprzeczył. Jak dalej potoczy się sytuacja?

Pamiętacie ładnych chłopców z lat 80., którzy w kolorowych garniturkach na Sri Lance bawili się przy dźwiękach „Rio” czy „Hungry Like a Wolf”? Muzycy Duran Duran byli bożyszczami dziewczyn, które mdlały na koncertach. Jedna z byłych fanek twierdzi jednak, że 23 lata temu wcale nie życzyła sobie takiego zainteresowania ze strony wokalisty grupy.

Do sytuacji doszło w kwietniu 1995 roku w sklepie muzycznym w Los Angeles. Shereen Hariri poczuła jak ręka frontmana Simon Le Bon powędrowała w kierunku jej prawego pośladka. Zaczął go masować coraz mocniej, następnie skierował rękę do genitaliów. Dziewczyna była sparaliżowana i nie wiedziała, jak ma się zachować:

Próbowałam wymyślić, co mam zrobić... jeżeli zrobiłabym scenę, pojawiłabym się w prasie: dziewczyna, która oskarżyła Simona Le Bona. Prawdopodobnie zostałabym zwolniona, odrzucona, zignorowana, a nawet znienawidzona.

Wokalista Duran Duran oskarżony o molestowanie seksualne

Hariri obecnie ma 47 lat i w wyniku tego, co ostatnio się dzieje w związku z akcją #metoo postanowiła przerwać milczenie. Kobieta nie będzie podawać do sądu muzyka, chce natomiast, żeby Simon Le Bon publicznie ją przeprosił.

Muzyk jednak opublikował oświadczenie na fanpage'u Duran Duran na Facebooku zaprzeczając, by kiedykolwiek doszło do takiej sytuacji:

Przeczytałem oświadczenie, które Pani Hariri opublikowała na Facebooku odnośnie podpisywania płyt 23 lata temu w Wherehouse w Los Angeles. Zachowanie, które zarzuciła mi Pani Hariri, uważam za niestosowne i nie do zaakceptowania przeze mnie wtedy, jak i teraz. Zarzut jest po prostu nieprawdziwy.

Wokalista Duran Duran wyznał, że gdy kobieta  skontaktowała się z nim pierwszy raz miesiąc temu, zaproponował spotkanie w cztery oczy. Jednak do tego nie doszło, co więcej Hariri postanowiła publicznie powiedzieć o tej całej sytuacji. Simon Le Bon wyznał, że zawsze przyznawał się do swoich błędów, ale w tym przypadku oskarżenia kobiety mijają się z prawdą.

40 lat Duran Duran

Zespół powstał w 1978 roku i z okazji 40-lecia powstał specjalny dokument BBC zatytułowany „Duran Duran: There's Something You Should Know”. W filmie fani zespołu zobaczyli wywiady z muzykami, jak również wcześniej niepublikowane materiały oraz nieznane demo.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.