Wokalista Rammstein ze świńskim teledyskiem

Robert Skowronski
29.05.2015 08:27
Wokalista Rammstein ze świńskim teledyskiem Fot. kadr z wideo

Till Lindemann w utworze z debiutanckiej, solowej płyty nie uciekł za daleko od dokonań swojej macierzystej formacji. Posłuchajcie jak brzmi jego „Praise Abort”.

Projekt Lindemann to duet składający się z wokalisty Rammstein i Petera Tägtgrena, którego możemy znać z zespołów Hypocrisy oraz Pain. O powołaniu grupy Tilla portal Antyradio.pl informował już na początku 2015 roku.

Głównym środkiem wyrazu, jakim operują panowie w swoim pierwszym wspólnym teledysku, jest szok. Reżyserem klipu jest Zoran Bihac, który już wcześniej stworzył dla niemieckiej grupy obrazki do m.in. „Mein Teil” czy „Rosenrot”. Zobaczcie dzieło, które z pewnością spodobałoby się osobom pracującym w branży przetwórstwa mięsa.

Utwór pojawi się na płycie projektu, „Skills In Pills”, która ukaże się 19 czerwca 2015 roku. Tak o jego znaczeniu mówi Lindemann:

Ojciec wielodzietnej rodziny lamentuje, że nie starcza mu pieniędzy na życie. Teledysk jest zabawny, ale i szokujący. Mój znajomy ma siedmioro dzieci i gdy usłyszał tę piosenkę powiedział: To o mnie! Puść mi to jeszcze raz!

O tym jak doszło do współpracy pomiędzy dwoma muzykami, opowiada druga połówka projektu - Peter Tägtgren:

Poznaliśmy się w roku 1999 albo 2000. Till miał pomóc mi przy nagraniu wokali na mój album, ale nigdy do tego nie doszło, bo mieliśmy zbyt dużo innych rzeczy na głowie, ale utrzymaliśmy kontakt. Dwa lata temu Rammstein był w mojej ojczyźnie, w Szwecji, i Till zaprosił mnie na koncert. Przed jego występem porozmawialiśmy trochę i padła propozycja tego, żebyśmy coś wspólnie nagrali.

 „Skills In Pills”, według słów Tilla Lindemanna, będzie połączeniem wokali z Rammsteina i muzyki Pain:

Wiem, że wiele osób będzie tęsknić za szorstkim językiem niemieckim na płycie, ale to tylko projekt poboczny, do którego wnoszę bardzo dużo z siebie.

Wokalista już zapewnia o tym, że możemy zacząć oczekiwać kolejnego solowego albumu, bo praca przy pierwszym była zbyt dużą dawką zabawy, aby móc z tego tak szybko zrezygnować. Niestety, na nową płytę Rammstein musimy poczekać co najmniej do września 2016 roku. A oto, jak będzie się prezentować okładka nadchodzącego wydawnictwa projektu Lindemann i spis utworów na niej:

lindemann

Tracklista:

 1. Skills in Pills
 2. Ladyboy
 3. Fat
 4. Fish On
 5. Children of the Sun
 6. Home Sweet Home
 7. Cowboy
 8. Golden Shower
 9. Yukon
 10. Praise Abort
 11. That's My Heart

Co sądzicie o nowym utworze „Praise Abort”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.