Wokalista Tool opowiedział Sammy'emu Hagarowi o swojej technice wokalnej

03.07.2019 11:45
Maynard James Keenan|undefined Fot. . kadr z wideo

W najnowszym odcinku "Rock and Roll Trip with Sammy Hagar" wystąpił wokalista Tool, który opowiedział co nieco o swojej wokalnej technice. 

"Rock and Roll Trip with Sammy Hagar" to serial na AXS TV, którego hostem jest właśnie Sammy Hagar. Muzyk podróżuje po Stanach Zjednoczonych, rozmawia z popularnymi artystami, a pod koniec odcinka często z nimi jamuje. Program miał swoją premierę w 2016 roku i jak na razie serial liczy tylko trzy sezony. 

Wokalista Tool zdradza sekret swojej techniki wokalnej 

Fani Toola rozpływają się nad brzmieniem nie tylko zespołu, ale także frontmana. Okazuje się, że początki stylu, który teraz reprezentuje Maynard James Keenan, sięgają aż szkoły średniej. Sammy Hagar wprost przyznał, że fascynuje go śpiew Maynarda, a przede wszystkim rytmika słów, które wyśpiewuje. Były wokalista Van Halen zapytał Keenana, czy to przychodzi mu naturalnie, czy jednak musi się nad tym bardziej skupić. Wokalista Toola odpowiedział: 

Pamiętam, że w szkole średniej biegałem i wiesz, każdy ma swój rytm, w którym wtedy oddycha. [...] Jeśli wbiegasz pod górkę lub z niej zbiegasz, jeśli wbiegasz do jakichś dziur czy coś w tym stylu, mój oddech zawsze utrzymuje właśnie taki rytm, co jest dziwne. 

Wokalista przyznał również, że od zawsze inspirował się AC/DC, Joni Mitchell, King Crimson czy Pink Floyd. 

Przeczytaj także

Kiedy premiera nowej płyty Toola?

Fani mogą odetchnąć z ulgą. Okazuje się, że najnowszy krążek Toola pojawi się już 30 sierpnia 2019 roku. Informację potwierdził Maynard James Keenan na swoim profilu na Twitterze. 

Zobacz także: Nauczycielka śpiewu oceniła wokal Maynarda Jamesa Keenana  

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.