Wokalistka The Cranberries, Dolores O'Riordan, nie żyje. Zmarła w wieku 46 lat

Natalia Hluzow
15.01.2018 18:56
Wokalistka The Cranberries, Dolores O'Riordan, nie żyje. Zmarła w wieku 46 lat Fot. James Shaw/REX/Shutterstock/Eastnews.pl

O śmierci piosenkarki poinformował jej rzecznik prasowy.

Brytyjskie i irlandzkie media obiegła niezwykle smutna informacja, że słynna wokalistka i frontmanka zespołu The Cranberries - Dolores O'Riordan - zmarła 15 stycznia 2018 roku podczas nagrywania nowego materiału. 

Od lat spekulowano na temat problemów ze zdrowiem, z jakimi borykała się Dolores. Podobno cierpiała na anoreksję oraz walczyła z depresją. Na razie konkretna przyczyna śmierci piosenkarki nie jest jednak znana. Artystka w chwili śmierci miała 46 lat. 

Kariera w The Cranberries i solowa płyta

Wokalistka urodziła się 6 września 1971 roku. Do The Cranberries dołączyła w 1990 roku, zastępując Nialla Quinna, który opuścił zespół po roku jego działalności. W latach 90. The Cranberries był jedną z najsłynniejszych grup rockowych pochodzących z Irlandii. Przyczynił się do tego ogromny sukces, jaki zespół odniósł albumem „No Need To Argue” wydanym w 1994 roku, na którym znalazły się jego największe hity - „Zombie” czy „Ode to My Family”. W 2003 zawiesił swoją działalność. Każdy z muzyków postanowił zająć się solowymi projektami. Wtedy też, w 2007 roku, powstała pierwsza solowa płyta O'Riordan - „Are You Listening?” i promujący ją singiel „Ordinary Day”.

The Cranberries powróciło jednak 6 lat po rozwiązaniu zespołu, w 2009 roku, odbywając trasę po USA, a następnie po Europie. Nigdy nie udało im się już jednak stworzyć przeboju na miarę „Zombie”, w którym Dolores mogła popisać się swoim charakterystycznym wokalem. 

Zespół z Dolores O'Riordan na czele wydał 7 płyt, które sprzedano w ponad 40 milionach egzemplarzy. Ostatnia, „Something Else”, miała swoją premierę 28 kwietnia 2017 roku.

Życie prywatne Dolores O'Riordan

Piosenkarka była najmłodszym z siedmiorga dzieci Irlandczyków z hrabstwa Limerick. W 1994 roku wyszła za Dona Burtona, który dawniej współpracował z Duran Duran. Miała z nim trójkę dzieci. Od 2014 roku małżeństwo pozostawało w separacji.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.