Wykonał utwór „Tom Sawyer” Rush śpiewając, grając na gitarze i perkusji jednocześnie

Maciej Koprowicz
05.12.2017 14:38
Wykonał utwór „Tom Sawyer” Rush śpiewając, grając na gitarze i perkusji jednocześnie Fot. kadr z wideo

Każdy fan Rush zastanawia się, jak jego ulubieńcy grają tak skomplikowane kompozycje, występując tylko we trójkę. Ten muzyk posunął się jeszcze dalej – wykonał cały utwór zespołu samodzielnie.

Kanadyjski Rush to jeden z najsłynniejszych zespołów w dziejach rocka progresywnego. Jak przystało na ten gatunek, jego utwory są bardzo złożone, skomplikowane i wymagające technicznie. Chyba tylko prawdziwy wirtuoz może sobie z nimi poradzić – a bez wątpienia Geddy Lee, Alex Lifeson i Neil Peart zasługują na takie miano.

Aby jak najpełniej oddać na żywo utwory z takich płyt, jak „2112” czy „Moving Pictures”, często na koncertach grają na dwóch instrumentach jednocześnie. Geddy Lee na przykład śpiewa, gra na basie i stopami obsługuje syntezator. Można? Można! Rush to prawdziwy cud natury i nic dziwnego, że na jego cześć nazywa się bardzo niezwykłe stworzenia.

Wielu fanów chciałoby dorównać maestrii kanadyjskiego tria. Youtuber Dominic Fragman postanowił wykonać sztandarowy hit Rush, „Tom Sawyer” z płyty „Moving Pictures” z 1981 roku. Covery znanych przebojów nie są czymś wyjątkowym, ale czegoś takiego jeszcze nie było. Fragman zagrał równocześnie na gitarze i perkusji, a do tego jeszcze zaśpiewał! Zobaczcie sami to niesamowite wykonanie.

To nie pierwszy zaskakujący cover Rush w wykonaniu pomysłowych internautów. Sprawdźcie też, jak wypadły utwory kanadyjskiego tercetu, zagrane przez kukiełkę i na bokserskiej gruszce. A jeśli wolicie bardziej konwencjonalne przeróbki, to posłuchajcie, jak z „Tom Sawyer” poradzili sobie Foo Fighters.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.