Zniszczono grób Iana Curtisa z Joy Division

06.08.2019 11:54
Joy Division |undefined Fot. . kadr z wideo YouTube: Joy Division - Love Will Tear Us Apart [OFFICIAL MUSIC VIDEO]

Ian Curtis zmarł 18 maja 1980 roku w wieku 23 lat. Grób muzyka znajduje się w Macclesfield.

To nie pierwszy raz, kiedy grób muzyka został zdewastowany. Nie wiadomo dokładnie, kiedy doszło do tego przykrego incydentu. Zniszczenie zauważył fan, który poszedł na cmentarz w Macclesfield. Chłopak dostrzegł, że w miejscu pochówku artysty brakuje kamienia nagrobnego.

Grób Iana Curtisa zdewastowany

Chodzi o element, na którym składa się kwiaty i znicze. Jak podaje NME, sprawca próbował również zniszczyć napis widniejący na nagrobku. Mowa o cytacie "Love Will Tear Us Apart", który znajduje się tuż pod datą śmierci i nazwiskiem muzyka. Pracownicy cmentarza zdążyli już naprawić szkody:

Uważamy, że ktoś zabrał albo zniszczył część grobu. Chodzi o kwadratowy kamień, w którym znajduje się otwór na kwiaty [...]. Od tego zajścia zdążyliśmy już wstawić brakujący element.

Przeczytaj także

Zanim podano, co dokładnie stało się z grobem Iana, fani obawiali się, że ktoś znowu chciał ukraść płytę z nazwiskiem artysty. Oryginalny kamień nagrobkowy został skradziony w 2008 roku.

W 1979 roku Joy Division wydał swój debiutancki album "Unknown Pleasures". W 2019 roku płyta obchodzi swoje 40-lecie. 

Zobacz także: Nagrodzony reżyser zrealizował teledysk Joy Division na 40-lecie "Unknown Pleasures"

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.