Zobacz jak nagrywa PJ Harvey!

Magda Słomka
02.01.2015 16:11
Zobacz jak nagrywa PJ Harvey! Fot. materiały prasowe

Wokalistka postanowiła dać szansę swoim fanom na podejrzenie sesji nagraniowej swojego dziewiątego studyjnego albumu. Gdzie zobaczysz Polly Jean w akcji?

W „drugiej stolicy Polski”, czyli... Londynie. PJ Harvey zdecydowała się na nietypowy sposób tworzenia swojego kolejnego krążka – cały proces będzie wystawą zatytułowaną „Recording In Progress” umieszczoną w neoklasycystycznym budynku. Somerset House niegdyś był siedzibą największych urzędów w państwie, a także miejscem, w którym znajdowała się Królewska Akademia Sztuk. Robi wrażenie?

pj budynek

Od 16 stycznia do 14 lutego 2015 roku fani PJ Harvey będą mogli usłyszeć i zobaczyć wokalistkę wraz z muzykami, inżynierami dźwięku i producentami – Floodem i Johnem Parishem w przeszklonym studiu w formie zamkniętej skrzynki. Przez 45 minut grupy widzów będą mogły obserwować jak nagrywa się płytę od podstaw – od ustalania linii basowej, przez dyskusje, improwizacje, aż po pełne przedstawienie nagrywanego utworu. Według wpisu na Facebooku wokalistki:

Dzięki całkowitej dźwiękoszczelności muzycy będą mogli skupić się na swojej pracy, ale sama przestrzeń oraz otaczający ich ludzie pomogą im wykreować zarówno proces powstawania, jak i prezentacji projektu.

Całość została zlecona i jest wyprodukowana przez londyńskie stowarzyszenie artystyczne Artangel i Somerset House.

pj facebook

Dlaczego Brytyjka zdecydowała się na tak odmienną sesję nagraniową?

Chcę, by projekt „Recording In Progress” prezentował nas w taki sposób, jakbyśmy byli wystawą w galerii. Mam nadzieję, że odwiedzający nas ludzie doświadczą przepływu energii procesu nagrywania.

PJ Harvey w wyjątkowych okolicznościach można będzie oglądać od wtorku do piątku o 15.00 i 18.00, w soboty zaś o 13.00 i 15.00. Bilety są dostępne w cenach 12 i 15 funtów na tej stronie internetowej. Pospieszcie się, spora część miejsc została już wyprzedana!

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.