Zobacz ostatni występ Charliego Wattsa z The Rolling Stones [WIDEO]

25.08.2021 12:22
Charlie Watts z The Rolling Stones nie żyje Fot. Neil Lupin / WENN/agestock/East News

Oto ostatni koncert The Rolling Stones z Wattsem na perkusji. 

Świat rocka pogrążony jest w żałobie. Perkusista The Rolling Stones, Charlie Watts, zmarł w wieku 80 lat. W oświadczeniu wydanym przez rzecznika prasowego Wattsa, perkusistę określono jako "ukochanego męża, ojca i dziadka, a także członka The Rolling Stones i jednego z najwybitniejszych perkusistów swojego pokolenia".

Na początku sierpnia zespół ogłosił, że Watts nie pojawi się podczas jesiennej trasy koncertowej po USA. Po przebyciu operacji lekarze zasugerowali Wattsowi, by zrezygnował z występowania. Niestety już nigdy nie zobaczymy go na scenie. Fani postanowili przypomnieć sobie jego ostatni koncert z The Rolling Stones. Jak wypadł wówczas ten występ?

Polecamy

Charlie Watts nie żyje. Oto ostatni występ perkusisty z The Rolling Stones [WIDEO]

Perkusista ostatni raz zagrał z The Rolling Stones 30 sierpnia 2019 na Hard Rock Stadium w Miami. Planowo mieli wystąpić również na drugi dzień, ale byli zmuszeni przenieść wydarzenie z powodu huraganu. Posłuchajcie, jak wówczas zabrzmiał przebój "(I Can’t Get No) Satisfaction".

Watts nie opuścił ani jednego koncertu The Rolling Stones od stycznia 1963 roku. W 2004 roku muzyk był leczony na raka krtani w szpitalu Royal Marsden w Londynie. Ostatecznie z choroby wyszedł po czterech miesiącach walki, w tym sześciu tygodniach intensywnej radioterapii. 

Polecamy

Wielu muzyków, przyjaciół i fanów pożegnało perkusistę The Rolling Stones w sieci. Paul McCartney pożegnał słowami "Był uroczym facetem. Wiedziałem, że jest chory, ale nie wiedziałem, że aż tak (...) Charlie był opoką, fantastycznym perkusistą, solidnym jak skała"

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.