Ten film trzeba obejrzeć - zobaczcie zwiastun "Moonage Daydream" o Davidzie Bowiem

29.07.2022 16:14
Ten film trzeba obejrzeć - zobaczcie zwiastun "Moonage Daydream" o Davidzie Bowiem Fot. Metro-Goldwyn-Mayer Pictures/Collection Christophel/East News

Często mówi się, że czyjeś życie jest jak film - w kontekście Davida Bowiego nie jest to jednak hiperbola. Zobaczcie fenomenalny zwiastun produkcji na temat artysty.

David Bowie bohaterem dokumentu Moonage Daydream. Zobaczcie zwiastun

"Are you there, David? Are you there, mister David Bowie?". W sieci pojawił się kolejny cudowny zwiastun filmu "Moonage Daydream" o karierze legendarnego Davida Bowiego. Krótko mówiąc, te zapowiedzi sugerują nam dość jasno, że fani nie tylko muzyki rockowej, ale ogólnie sztuki i popkultury XX i XXI wieku powinni tę produkcję zobaczyć.

Polecamy

Jak tłumaczą sami twórcy w oficjalnym oświadczeniu, "Moonage Daydream" NIE JEST dokumentem - to "przeczące gatunkom doświadczenie kinowe" o jednej z największych i najbardziej ikonicznych gwiazd rocka w historii. Zwykle takie słowa można uznawać za czcze obietnice, ale po zobaczeniu tego zwiastuna trzeba przyznać, że materiały robią jednak ogromne wrażenie:

Film przygotował nominowany do Oscara Brett Morgen, twórca, który ma już na koncie produkcję o gwieździe rocka - mowa tu o "Cobain: Montage of Heck". W "Moonage Daydream" zobaczymy wcześniej niepublikowane nagrania z koncertów, a także prywatne i zakulisowe materiały rodziny Bowiego.

Produkcja ma być nie tylko analizą, hołdem i podkreśleniem spuścizny tego enigmatycznego artysty, ale również próbą opowiedzenia tego, jak przeżyć satysfakcjonujące i znaczące życie w XXI wieku. Przy okazji Morgen otrzymał wsparcie ze strony żyjącej rodziny i zarządców majątku Bowiego, dzięki czemu ma pełne prawo do korzystania z ponadczasowej muzyki artysty. 

Główne role w filmie zagrają: David Bowie, Ziggy Stardust, The Thin White Duke oraz David Jones. Niestety w tym momencie nie wiemy, czy pojawią się w nim również Aladdin Sane i Major Tom. Premiera "Moonage Daydream" została zaplanowana na 16 września 2022, a wiosną 2023 roku produkcja ma trafić na HBO Max.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.