Axl Rose: TOP 5 największych wpadek wokalisty Guns N' Roses

Karolina Woźniak
06.02.2019 15:25
Axl Rose|undefined Fot. : Paul A. Hebert/Invision/AP/East News

Axl Rose świętuje swoje 57. urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wpadki wokalisty, które zaliczył od początku trwania jego kariery. 

Axl Rose jest bez wątpienia jednym z bardziej ekscentrycznych wokalistów. Długie rude włosy, charakterystyczne ruchy sceniczne i charyzma, której nie można mu odebrać. We frontmanie grupy Guns N' Roses kochało się wiele fanek. Rose urodził się 6.02.1962 roku w Lafayette w stanie Indiana. Już od najmłodszych lat Axl wykazywał zainteresowanie muzyką. W wieku pięciu lat śpiewał w chórze kościelnym, a później zaczął grać na pianinie. W końcu razem ze swoimi znajomymi i przyjacielem Izzym Stradlinem, założyli zespół. Po przeprowadzce do Los Angeles, Axl próbował swoich sił w lokalnych zespołach aż w 1985 roku założył zespół Guns N' Roses. 

Grupa zadebiutowała w latach 80., ale dalej jest o nich głośno. Kiedy zespół rozpadł się w połowie lat 90. nikt nie spodziewał się, że 20 lat później członkowie wrócą w oryginalnym składzie. W końcu kiedyś zapytano Axla, czy można liczyć na powrót zespołu ze Slashem na czele, ale wokalista odpowiedział "nie w tym życiu" (stąd nazwa ostatniej trasy koncertowej "Not in this Lifetime"). 

Przeczytaj także

Największe wpadki Axla Rose'a

Axl Rose nie raz zalazł za skórę organizatorom koncertu, a nawet samemu zespołowi. Wokalista jest znany przede wszystkim ze swoich ekscesów, a niektóre z nich zostały uwiecznione na nagraniach z tras Gunsów. Nie od dziś wiadomo również, że artysta nie traktował poważnie grania koncertów. Pewnego razu zespół miał grać w noc sylwestrową, ale Axl nie miał ochoty wyjść  na scenę. W związku z tym o północy, kiedy powinien się rozpocząć koncert, wokalista pojechał limuzyną oglądać fajerwerki. Te i wiele innych wpadek Axla Rose'a przeczytacie poniżej. 

1. Incydent w St. Louis (1991)

Podczas koncertu w St. Louis, kiedy zespół wykonywał utwór "Rocket Queen", Axl w połowie refrenu przestał śpiewać i wskazał palcem osobę, która nagrywała koncert. Ochrona nie reagowała więc wokalista postanowaił wziąć sprawy w swoje ręce. Wyrzucił mikrofon i wskoczył w tłum. Artysta szarpał się z fanem aż w końcu wrócił na scenę, podziękował ochronie i stwierdził, że wraca do domu. Przy okazji rozwalił mikrofon. 

2. Zamieszki w Montrealu (1992)

Wiedzieliście, że Metallica i Guns N' Roses mieli wspólną trasę koncertową? Podczas koncertu w Montrealu, James Hetfield rozgrzewał publiczność skandując słowa "Fade to Black". Tuż obok niego wybuchł płomień, a frontman Metalliki z powodu poparzeń drugiego i trzeciego stopnia, został przetransportowany do szpitala. Zespół musiał przerwać koncert, ale obiecał, że wróci zagrać kolejny koncert. Po bardzo długiej przerwie Guns N' Roses w końcu wszedł na scenę. Jednak długi czas oczekiwania spowodował, że fani zrobili się niespokojni i bardzo rozwścieczeni. Problemy techniczne, które miał zespół, spowodowały, że muzycy musieli skrócić swój koncert i zeszli ze sceny. Zdenerwowani fani zaczęli demolować stadion i całą okolicę. Nagrania z zamieszek możecie zobaczyć poniżej: 

3. The Leeds Festival (2002)

Na koncercie Guns N' Roses na Festiwalu Leeds, jeden z fanów trzymał transparent z napisem "Gdzie jest Slash?". Kiedy Axl to zauważył, nie zawahał się wulgarnie odpowiedzieć. Wszystko działo się przy akompaniamencie całego zespołu, podczas wykonywania utworu "Patience". 

Zobacz także: >>Sceniczne wpadki Axla Rose'a<<

4. Axl Rose i Kurt Cobain (1992)

Ta historia jest chyba wszystkim znana. Zaczęło się od komentarza Cobaina, który dotknął bezpośrednio Gunsów. W jednym z wywiadów Kurt powiedział, że Nirvana nie jest typem zespołu takim jak GNR, który nie ma nic do powiedzenia. To rozwścieczyło Axla. Kiedy Panowie spotkali się na gali rozdania nagród MTV Video Music Awards w 1992 roku, Courteney Love postanowiła zakpić z Axla i zapytała go, czy zostanie ojcem chrzestnym ich dziecka. To rozwścieczyło wokalistę, który postanowił rzucić parę przykrych słów w stronę pary. Dave Grohl postanowił dolać oliwę do ognia i po występie Nirvany na gali MTV podszedł do mikrofonu i zaczął wykrzykiwać "cześć Axl!". 

5. Mr. Brownstone (1989)

W 1989 roku Gunsi supoortowali The Rolling Stones. Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood byli idolami dla całego Guns N' Roses. Slash, Steven, Duff i Izzy w tamtym czasie byli uzależnieni od narkotyków, co nie podobało się Axlowi. W końcu wokalista oznajmił zespołowi, że jeśli nie zrezygnują z narkotyków i nie przestaną "tańczyć z Mr. Brownstonem", koncerty ze Stonsami będą ich ostatnimi. Dodatkowo kazał członkom zespołu publicznie przeprosić swoich fanów za swoje uzależnienie. 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.