Czy Blanka ma jakiekolwiek szanse na wygranie Eurowizji? Bukmacherzy już wiedzą

04.05.2023 16:22
Czy Blanka ma jakiekolwiek szanse na wygranie Eurowizji? Bukmacherzy już wiedzą Fot. VIPHOTO/East News

Tylko kilka dni dzieli nas od finałowego konkurs Eurowizji. Reprezentantkę Polski - Blankę - będziemy mogli oglądać na scenie w drugim półfinale. 

Eurowizja - czy Blanka ma szansę na zwycięstwo?

Czy Polce uda się awansować do wielkiego finału? Jakie są jej szanse na wygraną? Te kwestie przeanalizowali analitycy STS.

Polecamy

67. Konkurs Piosenki Eurowizji rozpocznie we wtorek 9 maja. Tym razem impreza odbędzie się w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Na wszystkich fanów konkursu czekają dwa półfinały, we wtorek i czwartek, oraz sobotni wielki finał. Polskę reprezentować będzie Blanka z utworem “Solo”. Wystąpi ona jako dziewiąta w drugim półfinale. Do sobotnich występów finałowych awansuje tylko najlepsza “dziesiątka”. Czy usłyszymy Polkę w sobotę?

Eksperci STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, oceniają szanse Polski na awans do ścisłego finału jako bardzo możliwe. Kurs na to, że Blanka zakwalifikuje się do finałowego konkursu wynosi 1.45, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 127 zł (po odjęciu 12% podatku od gier).

Nieco więcej, bo 221 zł mogą zyskać ci, którzy twierdzą, że Blanki nie zobaczymy już na scenie w sobotę (kurs 1.94). Prawdziwi optymiści, którzy wierzą, że Polka zajmie miejsce 1-5 mogą wzbogacić się o 3520 zł (kurs 40.00).

Polecamy

Tegorocznym faworytem do zwycięstwa w całej Eurowizji jest Szwecja. Kurs na ich zwycięstwo, to 1.72. Największe szanse na triumf mają jeszcze Finowie (kurs 3.25) oraz Ukraina (kurs 15.00).

Zdaniem bukmacherów w wielkim finale najprawdopodobniej usłyszymy reprezentantów:

  • z pierwszego półfinału: Szwecji, Norwegii, Finlandii, Izraela, Czech, Mołdawii, Portugalia, Serbii, Szwajcarii, Chorwacji;
  • z drugiego półfinału: Austrii, Armenii, Gruzji, Cypru, Estonii, Słowenii, Australii, Litwy, Polski, Belgii;

A także przedstawicieli krajów “Wielkiej Piątki”, czyli Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii (gospodarz), Hiszpanii i Włoch.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.