Fotograf odkrywa nieznane oblicze Kory. Pokaże niepublikowane zdjęcia

10.08.2023 12:11
Kora Fot. Materiały Prasowe

Nieznane dotąd zdjęcia Kory pojawią się na wystawie autorstwa Jacka Poremby. Wystawa (EX)plozja będzie dostępna do 19 września.

Pamięć o Korze jest wciąż żywa. Powstają na jej temat nie tylko książki, lecz także wystawy fotograficzne. Jacek Poremba wraz ze sporym zapleczem nieznanych dotąd zdjęć artystki przedstawia ją w nowym, ciekawym świetle. Zdjęcia zostały zebrane i ujęte w całość, tak by tworzyły historię.

W efekcie pieczołowitej pracy kuratorskiej Grzegorza Jarosza i Macieja Domareckiego oraz doskonałej współpracy z wybitnym fotografem udało się stworzyć jedyną w swoim rodzaju wystawę. Wybrane zdjęcia Kory, pod znamiennym tytułem (EX)plozja, będzie można oglądać od 9 do 19 września w łódzkiej Galerii AOKZ.

Łódź nie jest przypadkowym wyborem

Dlaczego akurat Łódź? Wybór miejsca nie jest przypadkowy. To z tego miasta pochodzi Jacek Poremba. W tym mieście spędził młodość i odkrył swoją artystyczną drogę. Kora natomiast w Łodzi nagrywała teledyski m.in. obraz Maanamu do utworu „Kreon”, który powstał w słynnych katakumbach Parku Abramowskiego. Obecnie jedna z alejek parkowych nosi jej imię.

Jest też Galeria AOKZ, mieszcząca się na ulicy Włókienniczej 3, to nowe miejsce na kulturalno-artystycznej mapie Łodzi, które wyznacza trendy na rynku galeryjnym i daje przestrzeń do twórczego dialogu artystów z publicznością.

Wystawa to opowieść o relacji Kory i Jacka Poremby. Widać na niej zaufanie, jakim artystka darzyła fotografa.

Kora Fot. Materiały Prasowe
Wtedy ze światem słabo komunikowałem się werbalnie, byłem bardzo nieśmiały. Ale niespodziewanie moja cisza natychmiast znalazła wspólny język z jej gadulstwem. Popatrzyła na mnie i tak po prostu polubiliśmy się.  – wspomina Jacek Poremba.

Zdjęcia pokazują różne oblicza piosenkarki. Widzimy artystkę zarówno w ekspresyjnym wydaniu, jak i bardziej intymnym. Fotograf w ciekawy sposób zaprezentował kolorową osobowość Kory.

Kora Fot. Materiały Prasowe

Wystawa (EX)plozja zostanie otwarta 9 września w galerii AOKZ. Tego dnia miłośnicy fotografii artystycznej będą mogli skorzystać z wyjątkowego oprowadzania pod okiem autora zdjęć oraz właścicieli Galerii.

Wystawa potrwa do 19 września.

Jacek Poremba urodził się w 1966 roku w Łodzi. W zawodzie obecny od 1990 roku. Zaczynał jako fotograf mody, zyskując ogromne uznanie. Obecnie skupia się na portretach, ale także na dokumentowaniu swoich podróży.

Jest autorem sesji okładkowych płyt takich artystów jak Katarzyna Nosowska, Kayah/Bregovic, Lipnicka/Porter, Bartosiewicz, Kowalska, Jopek, Kora, Maria Peszek.

Kora Fot. Materiały Prasowe

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , TwitteraTikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!

Anna Marciniak
Anna Marciniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.