Internauci kpią z efektów specjalnych Blanki. "Matka Boska Bejbowska"

12.05.2023 16:25
Internauci kpią z efektów specjalnych Blanki. "Matka Boska Bejbowska" Fot. Graham Finney / Cover Images/Cover Images/East News

Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 ruszył pełną parą i po półfinałowych zmaganiach do wielkiego finału załapała się też reprezentantka Polski, Blanka ze swoim kawałkiem "Solo". 

Blanka obiektem drwin i szydery ze strony widzów Eurowizji 2023

Może to "ze swoim" było nieco na wyrost, bo w końcu pod utworem "Solo" oprócz Blanki Stojakow podpisanych jest 6 innych osób (w tym świetny producent Mikołaj Trybulec, znany szerzej jako Tribbs), ale wiecie doskonale o co chodzi - to ona wykonuje ten utwór na żywo. I chociaż podobno sporo osób twierdziło, że Polskę powinien reprezentować niejaki Jann, to padło jednak na Stojakow i musimy się z tym pogodzić. Albo po prostu się tym nie przejmować.

Ta stoicka postawa nie jest jednak atrakcyjna w obliczu dzisiejszych mediów, wiec i my postanowiliśmy rzucić okiem na konkurs Eurowizji 2023... No okej, nie będziemy kłamać w żywe oczy - popatrzyliśmy bardziej na reakcje polskiego internetu, skupiając się oczywiście na Blance. A te są głośne. Są chamskie, uszczypliwe i krytyczne nie tylko wobec samej wokalistki, ale także ludzi, którzy odpowiadali za efekty specjalne i wygląd sceny.  

pov nawiedziła Cie matka boska bejbowska, jeśli to widzisz twój wieczór będzie kajda krejsa

Niektórzy byli mniej cringy:

Tutaj mamy piękny przykład ironii:

Inni całkiem zresztą słusznie propsowali to, jakie wyniki oglądalności robi Blanka w porównaniu do innych wykonów z półfinałów:

A inni zremixowali Blankę z papieżem, za co oczywiście mają dozgonny szacun na dzielni:

Ogólnie wszystkim życzymy tego, żeby się tak nie spinali - to nie jest konkurs Chopinowski, gdzie występują muzycy ze słuchem absolutnym, a jeden błąd dyskwalifikuje z dalszego udziału. To Eurowizja, która stoi na przaśności i biesiadności albo łapaniu za serducho rzewnymi balladkami o smutnym losie (pewnie dlatego jest u nas tak popularny).

Innymi słowy - ta impreza posługuje się najprostszymi środkami artystycznymi, a Blanka jako uczestniczka robi to niemalże perfekcyjnie. Atrakcyjna młoda kobieta śpiewająca absolutnie nijaki wakacyjny hicior. Czego więcej chcecie od Eurowizji?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.