Jak stworzyć utwór w stylu Depeche Mode w minutę? Ten YouTuber zna na to sposób [WIDEO]

07.03.2023 16:06
Depeche Mode Fot. action press/Reporter/East News

Oczywiście nagranie trzeba traktować z przymrużeniem oka, ale YouTuber wypunktował kilka charakterystycznych elementów, które sprawią, że piosenka może nabrać depeszowego sznytu.

Depeche Mode ma już na tyle charakterystyczne brzmienie, że od razu można ich rozpoznać. Pewien YouTuber postanowił pokazać, w jak prosty sposób można stworzyć utwór w klimacie Depeszy. Okazuje się, że przepis na sukces jest naprawdę mało skomplikowany.

Polecamy

Jak stworzyć utwór w stylu Depeche Mode w minutę? Ten YouTuber zna na to sposób [WIDEO]

Czy rzeczywiście wystarczy minuta, by stworzyć utwór w klimacie Depeche Mode? Jak wiemy, między kolejnymi płytami Depeszy mieliśmy kilka lat, więc nagranie czegoś w minutę wydaje się być naprawdę niemożliwe. YouTuber z kanału Desmond Doom słynie z różnych muzycznych eksperymentów i tym razem wziął pod lupę właśnie Depeszy. W krótkim filmiku pokazał, że wystarczy dosłownie kilku elementów, by wymyślić kawałek w stylu kapeli z Wielkiej Brytanii.

Zaczynamy od ostrej, perkusji elektronicznej, potem dodajemy gitarowy riff rodem z westernu. Następnie dorzucamy zmysłowy tekst, zaś refren musi być bardziej funkowy, nie można też zapomnieć o ejtisowych syntezatorach i mamy to - piosenkę, która może być drugim "Personal Jesus"... przynajmniej tak twierdzi ten YouTuber.

Myślicie, że tak wyglądało pisanie utworów na płytę "Memento Mori"? ;) Jest to pierwszy album nagrany w składzie Dave’a Gahana i Martina Gore’a po tragicznej śmierci współzałożyciela Andrew „Fletcha” Fletchera w 2022 roku. Płyta została wyprodukowana przez Jamesa Forda i Martę Salogni. Pomysł na krążek zaczął rodzić się na początku pandemii, co zaowocowało piosenkami inspirowanymi bezpośrednio tym okresem. Kolekcja składa się z 12 utworów obejmujących różnorodne nastroje.

Polecamy

Depeche Mode zagra 2 koncerty w 2023

Nowy album to też nowa trasa koncertowa, która 16 maja zawita do Europy. Kapela oczywiście odwiedzi również Polskę i zagra dwukrotnie! 2 sierpnia Depeche Mode zagra na PGE Narodowym, natomiast 4 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.