Jason Newsted wraca do gry: "Przesłuchiwałem gitarzystów do "ciężkiego" projektu"

06.02.2023 14:28
Jason Newsted Fot. Rex Features/East News

Były basista Metalliki zapowiedział 2 projekty muzyczne, która mają być naprawdę ciężkie.

Jason Newsted powraca do grania! Były basista Metalliki zdradził, że był ostatnio mocno zapracowany, bo zaangażował się aż w 2 muzyczne projekty. Czego możemy się spodziewać?

Polecamy

Jason Newsted wraca do gry: "Przesłuchiwałem gitarzystów do "ciężkiego" projektu"

W rozmowie z Gator 98.7 FM’s Gator Garage, Jason Newsted opowiedział o projektach, które ostatnio mocno go pochłonęły. Jedno jest pewne - możemy spodziewać się sporo nowości od byłego basisty Metalliki.

Pół roku spędziłem składając płytę "The Chophouse Band Volume1". The Chophouse Band powstał i tworzy muzykę od 1992 roku. Był to więc nasz pierwszy album po 30 latach, spędziłem nad tym dużo czasu. Gdy już mam to za sobą, wracam do ciężkiego grania, więc przez ostatnie kilka tygodni przesłuchiwałem gitarzystów do "ciężkiego" projektu. Wróciłem do gitary basowej i śpiewam z metalowym perkusistą - dwie stopy, wiesz, znowu robi się głośno. Mam więc kilka spraw na głowie. Składam teraz dwa nowe projekty - ale głośne.

Jak na razie nie poznaliśmy więcej szczegółów i nie wiadomo, kiedy dokładnie będziemy mogli usłyszeć te projekty, ale zapewne stanie się to już niedługo.

Polecamy

Przypomnijmy, że Jason Newsted dołączył do Metalliki w 1986 roku po śmierci Cliffa Burtona i w 2001 postanowił odejść z zespołu. W 2002 roku dołączył do EchoBrain, grał też między innymi z Voivod i Ozzym Osbournem. W 2012 roku Jason założył swój własny zespół o nazwie Newsted. Muzycy w 2013 roku nagrali epkę "Metal" i później wydali studyjny album "Heavy Metal Music".

Metallica zagra 2 koncerty w Polsce w 2024

Tymczasem Metallica wystąpi w Polsce dwukrotnie - 5 i 7 lipca 2024 na PGE Narodowym w Warszawie. Prezentowana na całym świecie trasa M72 ma zupełnie inny układ na stadionach niż tradycyjny – scena będzie w kole na środku płyty stadionu. Co więcej, Snake Pit zostanie przeniesiony na środek sceny, dzięki czemu fani będą mieli pełny widok (360 stopni) na scenę.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.