John Lydon chce pojechać na Eurowizję. Posłuchajcie piosenki "Hawaii" grupy PiL

09.01.2023 15:26
John Lydon z PiL Fot. Retna/Photoshot/REPORTER

PiL weźmie udział w preselekcjach Irlandii do Eurowizji. Czy zespół Johna Lydona ma szansę wygrać?

Chociaż na Eurowizji króluje głównie muzyka pop to od czasu do czasu pojawia się też mocniejsze brzmienie. W 2022 na konkursie usłyszeliśmy The Rasmus, teraz swoich sił na Eurowizji chce spróbować John Lydon z zespołem Public Image Ltd. Kapela weźmie udział w krajowych preselekcjach Irlandii do Eurowizji. Posłuchajcie piosenki, z którą startuje PiL.

Polecamy

John Lydon chce pojechać na Eurowizję. Posłuchajcie piosenki "Hawaii" grupy PiL

PiL i Eurowizja? Brzmi to trochę dziwnie, raczej nikt by się nie spodziewał ekipy Johna Lydona w telewizyjnym programie, który przez wielu jest uważany za kiczowatą imprezę. Coraz częściej jednak rockowe i metalowe kapele decydują się na występ na imprezie, co wychodzi im z różnym skutkiem.

Zespół Johna Lydona wykona utwór "Hawaii" podczas preselekcji 3 lutego w programie "The Late Late Show". Utwór jest listem miłosnym do żony Lydona, która cierpi na Alzheimera.

Utwór ukaże się na winylu jeszcze w tym roku. Decyzja PiL, by startować w Eurowizji jest zaskakująca, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Wkrótce się dowiemy, czy Irlandczykom podpasuje piosenka "Hawaii".

John Lydon posiada irlandzkie pochodzenie, zaś w wywiadach podkreślał, że czuje się Brytyjczykiem. Obecnie artysta posiada amerykańskie obywatelstwo.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.