Katolicy nie chcą koncertu Behemotha w Boże Ciało. Nergal: "kato-talibowie bojkotują festiwal"

31.05.2023 10:06
Katolicy nie chcą koncertu Behemotha w Boże Ciało. Nergal: "kato-talibowie bojkotują festiwal" Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Katolicka grupa nawołuje do bojkotu Mystic Festival, na którym w Boże Ciało wystąpi Behemoth.

Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Mystic Festival odbędzie się w dniach 7-10 czerwca 2023 w Stoczni Gdańskiej i na imprezie wystąpią m.in. Behemoth, Ghost czy Danzig. Nie wszystkim jednak podoba się ta impreza, szczególnie, że wypada w Boże Ciało. Katolicka grupa rozdaje na ulicach Warszawy ulotki nawołujące do bojkotu festiwalu. Zdjęcie tego postulatu udostępnił Nergal, który skomentował sprawę.

Katolicy nie chcą koncertu Behemotha w Boże Ciało. Nergal: "kato-talibowie bojkotują festiwal"

Organizacja Polska katolicka, nie laicka postanowiła bojkotować Mystic Festival i rozdaje ulotki "Szatan nie posiada żadnych uprawnień!" na ulicach Warszawy. Uważa, że występ Behemotha w Boże Ciało obraża ich uczucia religijne. Na ulotce możemy przeczytać:

Co najbardziej oburzające, to właśnie w Boże Ciało (8 czerwca) ma zagrać satanistyczny "Behemoth", gloryfikujący obrzydliwość i świętokradztwo "Ghost" oraz naśmiewający się z konsekracji zespół "Hostia". Podczas gdy miliony katolików w Polsce będą oddawać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie na procesjach eucharystycznych, w Stoczni Gdańskiej zamierzają bluźnić Bogu, wychwalać bunt Lucyfera, sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne.

Katolicka grupa przygotowała nawet petycję do właścicieli Stoczni Gdańskiej, by impreza została odwołana. Organizatorowi Mystic Festival również się dostało - organizacja napisała, że celem organizatora jest "zniszczenie religijnych i moralnych podstaw państwa i narodu polskiego, a zwłaszcza polskiej młodzieży".

Zdjęcie ulotki organizacji Polska katolicka, nie laicka udostępnił na Instagramie Nergal, który napisał:

Tak zwani polscy katoliccy nacjonaliści albo katoliccy fundamentaliści, kato-talibowie, według mojej osobistej nomenklatury, z pełną siłą bojkotują Mystic Festival w Polsce. Na ulotkach, które rozdają na ulicach Warszawy, jest napisane: "Szatan nie ma żadnych praw" i tak dalej. Czy tak jest? Nasz występ zaplanowano na 8 czerwca, więc jestem pewien, że tegoroczne Boże Ciało będzie wyjątkowe…
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.