Linkin Park z nowym-starym kawałkiem "Lost" na 20. rocznicę "Meteory". Klip wyreżyserował polski artysta

10.02.2023 12:38
Linkin Park z nowym-starym kawałkiem "Lost" na 20. rocznicę "Meteory". Klip wyreżyserował polski artysta Fot. Allstar/Graham Whitby Boot/Mary Evans Picture Library/East News

Linkin Park świętują 20-lecie nominowanego do Grammy, multiplatynowego, drugiego studyjnego albumu "Meteora". W sieci pojawił się zaginiony utwór zespołu z tamtego okresu.

Linkin Park z nowym-starym kawałkiem Lost

Bez wątpienia fanów najbardziej ucieszy utwór odnaleziony na twardych dyskach z materiałami, które ostatecznie wypełniły "Meteora 20th Anniversary Edition". Odpowiednio zatytułowany "Lost" to kompletny, zmiksowany, a jednak zapomniany numer pochodzący z okresu prac nad oryginalną płytą.

Polecamy

Ten to emocjonalny, przepełniony pięknymi wokalami Chestera Benningtona hicior pasujący bardzo do stylistyki zespołu z czasów ich dwóch pierwszych krążków. W sieci pojawiło się oficjalne wideo, którego reżyserem był Maciej Kuciara. Zobaczycie je poniżej:

Jak mówi Mike Shinoda:

Znalezienie tego utworu było jak odkrycie ulubionego zdjęcia, o którym zapomniałeś. Jakby czekało na odpowiedni moment, żeby się objawić. Przez lata fani prosili nas o wydanie czegoś z głosem Chestera i jestem przeszczęśliwy, że udało nam się to zrobić w tak wyjątkowy sposób. Myślę, że będą zachwyceni, kiedy usłyszą i zobaczą wszystkie niesamowite, niepublikowane utwory i materiały wideo, które umieściliśmy na "METEORA|20".

Świętowanie jubileuszu z pewnością będzie wielkim wydarzeniem dla legionów zagorzałych fanów na całym świecie. Linkin Park jest nadal zespołem nr 1 na Facebooku, a ponadto zadebiutował na TikToku, aby zapowiedzieć premierę "Meteora 20th Anniversary Edition".

Polecamy

Płyta "Meteora" pierwotnie ukazała się 25 marca 2003 roku. Album trafił na 1. miejsce listy Billboard Top 200, a następnie 7-krotnie pokrył się platyną w Stanach Zjednoczonych, osiągając sprzedaż 27 milionów egzemplarzy na całym świecie i zdobywając platynowe lub złote certyfikaty w 15 krajach.

Wśród wielu klasycznych kawałków z wydawnictwa znalazł się "Numb", który przekroczył 1 miliard streamów na Spotify i 1,8 miliarda wyświetleń teledysku na YouTube. Z kolei utwór "Session" zdobył nominację do Grammy w kategorii Best Rock Instrumental Performance.

Wydawnictwo "Meteora 20th Anniversary Edition" ukaże się 7 kwietnia 2023 roku i dostępne będzie w różnych formatach - Super Deluxe Box Set, Deluxe Vinyl Box Set, Deluxe 3-CD i Digital Download.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.