Na warszawskim Ursynowie powstał ogromny mural na cześć Krzysztofa Krawczyka [ZDJĘCIA]
![Na warszawskim Ursynowie powstał ogromny mural na cześć Krzysztofa Krawczyka [ZDJĘCIA]](https://gfx.antyradio.pl/var/g3-antyradio/storage/images/muzyka/rock-news/na-warszawskim-ursynowie-powstal-ogromny-mural-na-czesc-krzysztofa-krawczyka/16880173-1-pol-PL/Na-warszawskim-Ursynowie-powstal-ogromny-mural-na-czesc-Krzysztofa-Krawczyka-ZDJECIA_article.jpg)
Nowy obraz powstał przy ul. Barwnej 8. Artysta spogląda na nim w stronę bloku przy ul. Pięciolinii, gdzie kiedyś mieszkał. 12 kwietnia 2023 roku odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu.
Na Ursynowie w Warszawie powstał mural na cześć Krzysztofa Krawczyka
"Witamy na Ursynowie" - to tytuł jednej z piosenek Krzysztofa Krawczyka. Taki też jest napis na muralu poświęconemu wokaliście, gitarzyście i kompozytorowi, któremu towarzyszy fragment tekstu: "To nasze osiedle jasne, wesołe dziś Twoim domem jest".
Podczas oficjalnej uroczystości związanej z odsłonięciem dzieła poświęconego artyście wypowiedzieli się ludzie związani z Krawczykiem, a także burmistrz Ursynowa, Robert Kempa:
Zależało nam na tym, aby podkreślić związek Krzysztofa Krawczyka z dzielnicą, bo tutaj mieszkał i myślę, że mu się nasza dzielnica podobała. Swoje piosenki o Ursynowie pisał wiele lat temu, a nadal jest to fantastyczna dzielnica do życia. I to się nie zmieniło.
Swoją przygodę z Ursynowem Krzysztof Krawczyk rozpoczął pod koniec lat 70-tych. Jak wspominał Andrzej Kosmala, przyjaciel i manager artysty.
Na Ursynowie mieszkało wielu artystów w tamtym czasie. To było bardzo modne, aby dostać mieszkanie w tej dzielnicy. Nieopodal Krzysztofa mieszkał na przykład kompozytor Wojciech Trzciński. Pamiętam jak na ul. Pięciolinii 10 siedzieli razem z Krzysztofem na podłodze i komponowali przeboje.
Krzysztof Krawczyk w latach 80-tych wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Ale wrócił znowu na Ursynów. Jak wspominała Ewa Krawczyk, wdowa po artyście:
Na Ursynowie wydarzyło się wiele ważnych rzeczy, m.in. nasz ślub kościelny, chrzest syna Krzysztofa, pierwszy sylwester spędzony w gronie znajomych, podczas którego Krzysztof nie występował na scenie.
Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosił konkurs na opracowanie projektu muralu, który wygrała firma Nietak – Malowanie Artystyczne Łukasz Zasadni.
Na przestrzeni ostatnich lat muralami byli honorowani inni znani polscy artyści, jak np. Kora, czy aktorka Anna Przybylska.
Oceń artykuł