Najlepsze covery Męskiego Grania. "Początek", "Elektryczny" i inne

08.03.2019
Aktualizacja: 18.02.2020 15:42
Męskie Granie: Najlepsze covery|undefined Fot. : kadr z wideo

Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa. W 2019 roku odbędzie się 10. edycja tego popularnego wydarzenia, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.

Męskie Granie 2019 zbliża się wielkimi krokami. Wszystko zaczęło się w 2010 roku z inicjatywy marki Żywiec. Na początku dyrektorem artystycznym był Wojciech Waglewski - polski muzyk i kompozytor. W 2012 roku zastąpiła go Katarzyna Nosowska, do której rok później dołączył polski raper, O.S.T.R. W wydarzeniu biorą udział muzycy z różnych gatunków muzycznych, a celem projektu Męskie Granie jest zachęcenie odbiorców do muzycznych eksperymentów.

Przeczytaj także

Męskie Granie: Najlepsze covery utworów promujących trasę

Każdą edycję Męskiego Grania promuje konkretny singiel. W 2010 roku tym utworem okazał się utwór "Wszyscy muzycy to wojownicy". Rok później Wojciech Waglewski razem z Fiszem, Leszkiem Możdżerem i innymi popularnymi muzykami stworzyli "Kobiety nam wybaczą". W 2012 roku Katarzyna Nosowska zaprezentowała utwór "Ognia!", a rok później "Jutro jest dziś". W 2014 roku dyrektorem muzycznym został Andrzej Smolik, a w skład zespołu Męskie Granie weszli Dawid Podsiadło, SMOLIK, BRODKA i inni popularni artyści. "Elektryczny" był singlem promującym ówczesną edycję. Rok później singlem został numer "Armaty". Tomasz Organek został dyrektorem artystycznym w 2016 roku i razem z Dawidem Podsiadło i raperem O.S.T.R. stworzyli utwór "Wataha", który jest jednym z popularniejszych utworów Męskiego Grania. W 2017 roku Organek, BRODKA i Piotr Rogucki nagrali "Nieboskłon", a rok później Krzysztof Zalewski, Podsiadło i Kortez promowali 9. edycję wydarzenia utworem "Początek".

Wszystkie kompozycje okazały się szalenie popularne i szybko zaskarbiły sobie sympatię odbiorców. YouTube jest wypełniony coverami utworów, które promowały Męskie Granie. Przedstawiamy Wam najlepsze covery, które udało nam się odszukać na YouTubie. 

Adam Kalinowski "Elektryczny"

Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej zorganizował koncert z okazji Dnia Kobiet, na którym zespół zaprezentował cover utworu "Elektryczny". Damska część publiczności świetnie się bawiła, a to oznacza, że impreza najwyraźniej się udała.

Anula "Początek"

Trzeba przyznać, że taka aranżacja utworu "Początek" jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Anula jest odpowiedzialne za wszystkie instrumenty, które usłyszmy w tym wykonaniu, a także za wokal i chórki. Wszystko, jak sama pisze w swoim kanale na YouTubie, zostało "wydobyte z jej paszczęki". Posłuchajcie sami!

Skłodowska Dąbrowa Górnicza "Nieboskłon"

Prywatna Szkoła Podstawowa, Prywatne Gimnazjum i Prywatne LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej nagrali cover singla, który promował Męskie Granie w 2017 roku. Trzeba przyznać, że słucha się tego z przyjemnością. Nagranie ma ponad 142 tys. wyświetleń na YouTubie.

Piotr Galiński "Początek"

Piotr określił się jako One Man Band, bo młody muzyk sam gra na wszystkich instrumentach. Wcześniej przedstawialiśmy Wam artystkę, która beatboxuje "Początek", a tym razem przedstawiamy Wam multiinstrumentalistę.

Zobacz także: >>Męskie Granie: Najlepsze covery utworu "Początek"<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.