Nothing But Thieves przenosi nas do lat 80. w singlu "Welcome to the DCC". To zapowiedź nowej płyty [WIDEO]

17.03.2023 19:36
Nothing But Thieves Fot. materiały prasowe Sony Music Polska

Nowy krążek od Nothing But Thieves zbliża się wielkimi krokami!

Grupa Nothing But Thieves powróciła z najnowszym singlem oraz teledyskiem „Welcome to the DCC” i takiego brzmienia chyba nikt się nie spodziewał. Singiel jest zapowiedzią czwartego albumu „Dead Club City”, który ukaże się 7 lipca.

Polecamy

Nothing But Thieves przenosi nas do lat 80. w singlu "Welcome to the DCC". To zapowiedź nowej płyty [WIDEO]

Zgodnie z tytułem, piosenka stanowi wstęp do świata „DCC”, czyli „Dead Club City”. Rockowy utwór z eksperymentalnym funkowym akcentem i wpływami lat 80. ma nieco inne brzmienie od tego, do którego przyzwyczaił nas zespół. Tytułowy „Dead Club City” to klub wielkości miasta. 11-utworowa tracklista składa się z różnych postaci i wydarzeń zarówno w mieście, jak i w jego okolicach. Tematy, które porusza zespół – takie jak reklama, jedność, kultura internetowa, przemysł muzyczny, starzenie się i polityka, a także eskapizm i zmiany – podkreślone są przez wyobcowanie oraz przywilej wstępu do klubu tylko dla jego członków. 

Polecamy

Nothing But Thieves sprzedając ponad milion albumów na całym świecie i osiągając ponad 2 miliardy streamów oraz 250 milionów wyśweitleń, zdobyli lojalną rzeszę fanów dzięki swojemu wpływowemu altrockowemu brzmieniu. Ich debiutancka płyta stała się najlepiej sprzedającym się debiutem brytyjskiego zespołu rockowego w USA w 2015 roku. Mają na koncie wiele złotych i platynowych płyt, m.in. w UK, Australii, Holandii, Korei Południowej czy Polsce. Zespół zagrał mnóstwo międzynarodowych koncertów, także w naszym kraju.
Wydany w 2020 roku trzeci album „Moral Panic” zdobył ponad 320 milionów odtworzeń oraz wygrał nagrodę Best Indie Act na Global Radio 2021 Awards. W tym samym roku zespół wydał EP-kę „Moral Panic II”, a w 2021 – „Moral Panic (The Complete Edition)”. Era „Moral Panic” była następstwem EP-ki „What Did You Think When You Made Me This Way” z 2018 roku, albumu „Broken Machine” z 2017 roku oraz debiutanckiego albumu „Nothing But Thieves”.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.