Ostatnie utwory Brylewskiego zostaną w końcu wydane. Muzyk nagrał je tuż przed tragiczną śmiercią

15.05.2023 16:27
Robert Brylewski Fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Robert Brylewski był zaangażowany w wiele muzycznych projektów i jeden z nich niebawem wyda album z wcześniej niepublikowanymi piosenkami zmarłego muzyka.

Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Człowiek-legenda, który odszedł zdecydowanie zbyt wcześnie. Robert Brylewski zmarł w 2018 roku w wieku 57 lat w wyniku pobicia. Muzyk miał na swoim koncie takie projekty muzyczne, jak m.in. Brygada Kryzys, Izrael, Armia czy 52 UM, który niebawem wyda nowy album. Na płycie znajdą się ostatnie kompozycje Brylewskiego, które powstały przed jego śmiercią.

Ostatnie utwory Brylewskiego zostaną w końcu wydane. Muzyk nagrał je tuż przed tragiczną śmiercią

Wytwórnia GAD zapowiedziała, że 26 maja ukaże się album projektu 52 UM, w którym obok Brylewskiego usłyszymy Konrada Januszka. Muzyków wsparci Wojciech Konikiewicz, Paweł Stawarz, Michał Leks oraz Rafał Miciński. 

Na płycie "Echo" znajdą się najważniejsze piosenki z dyskografii zespołu oraz 3 nowe utwory, które Brylewski zrealizował z zespołem tuż przed swoją śmiercią. Jak na razie nie poznaliśmy więcej szczegółów. 

Przypomnijmy, że do pobicia Roberta Brylewskiego doszło w styczniu 2018 roku w Warszawie w kamienicy na ul. Targowej. Tomasz J. pojawił się pod tym budynkiem, a następnie pod mieszkaniem Brylewskiego, które kiedyś należało do jego matki. Oskarżony był pod wpływem alkoholu. Muzyk został dotkliwie pobity i po ciężkim urazie głowy zapadł w śpiączkę, z której nigdy się już nie wybudził. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga skazał Tomasza J. na 13 lat więzienia.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.